• Подорож до пляжу Василі поблизу Балаклави

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 вересня 2012 року
Пляж Васили в Василева балке близ Балаклавы. Фото: Алла Лавриненко/Великая Эпоха

Пляж Василі поблизу Балаклави. Фото: Алла Лавриненко/Велика Епоха


Васильова балка розташована за 1,5 км на захід від Балаклавської бухти. Відома вона своїм мальовничим пляжем і туристичною базою однойменної назви.


Пляж Василі став легкодоступним зовсім недавно: цього року на нього можна було дістатися на рейсовому катері з Балаклави. Ще один шлях доступний, але важкий, починається від набережної Балаклави з боку музею підводних човнів і йде направо в гори по асфальтовій дорозі. Підніматись по серпантину корисно для м'язів, роботи легенів і серця. Краєвиди, що відкриваються за кожним поворотом, захоплюють душу, що також можна віднести до сеансу красотерапії.

Досягнувши перевалу, ви будете нагороджені величною картиною лазурової гладі моря, рельєфом червонувато-рожевих скель та синявих у серпанку відрогів мису Айя та Фіолента.

Можна довго стояти на оглядовому майданчику й спостерігати, як змінюються живі малюнки на поверхні моря — це легкий бриз грає срібними відблисками, повітряним пензлем виписуючи хитромудрі візерунки. Повітря насичене ароматом ялівцю і тільки хор цикад порушує тишу.

А якщо пощастить, то можна спостерігати, як літня гроза швидко промчить зі швидкістю вітру над узбережжям, породжуючи дивовижну гру світла і тіні на воді, хмарах і скелях. Після дощу все сяє яскравими фарбами, а повітря стає прозорим і свіжим.

Коли ви виходите на край обриву, пляж Василі раптово відкривається вашому погляду прямо під ногами. Добре видно, як у прозорій смарагдовій воді плавають люди, схожі на маленьких рибок. Можливо, що Василі — єдиний пляж, який оглядається з такої висоти.

Дорога впирається в турбазу Василі, а далі ви спускаєтеся упорядкованою стежкою та дерев’яними сходами. Для особливо стомлених мандрівників на сходах створені дві затишних лавочки для відпочинку та огляду околиць.

Пляж Василі, в основному, гальковий, протяжністю 200 метрів, впирається з двох сторін в червонуваті прямовисні скелі. Скелі — не моноліти, досить пухкі, тому базуватися під ними не варто. Вода завжди радує чистотою і особливим смарагдово-нефритовим відливом. Вихід зеленуватої глини в місці обриву зсуву в море приваблює любителів косметичних масок та лікувальних аплікацій.

Влітку на пляжі майже ніде сховатися від сонця. Час зворотного шляху краще продумати заздалегідь, тому що в спеку не усім під силу здолати круті сходи. Розклад руху рейсових катерів можна дізнатися заздалегідь на набережній Балаклави.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...