• Визначні місця Відня — імперської столиці

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 11 вересня 2012 року

Достопримечательности Вены1.jpg

 Палац Хофбург — одне з найгарніших визначних місць Відня. Фото: Alive Afterall/livejournal.com

Існують у світі унікальні міста, які, здається, мають здатність переносити мандрівника у часі. Одним із таких місць є Відень. Подорожуючи столицею Габсбургів, ви побачите безліч розкішних палацових комплексів з аристократичними садами, що розкинулися поблизу них. Помпезні собори, велична опера, численні концертні зали, елітні кав'ярні та Іспанська школа верхової їзди, — усе це разом занурює вас у часи імперії. Всюди панує дух величі і розкоші. Завдяки цим архітектурним визначним місцям Відня, місто по праву величають найелегантнішою столицею Європи.

Достопримечательности Вены2.jpg

 Парк замку Бельведер — ще одне визначне місце Відня часів правління Габсбургів. Фото: Фото: starinlvov/livejournal.com

Достопримечательности Вены3.jpg

 Одне з визначних місць Відня у стилі бароко — палац Шенбрунн. Фото: Wikimedia.org

Прогулюючись містом, майже на кожному кроці від гіда ви будете чути ім'я відомого роду Габсбургів. Саме завдяки цій династії Австрія стала могутньою монархією, а Відень — імперською столицею. Палаци Хофбург, Шенбрунн, Бельведер у свій час були резиденціями Габсбургів, що правили країною майже сім століть. Це величезні палацові комплекси, виконані в різних архітектурних стилях. В одному лише замку Хофбург налічується 2600 кімнат. Але відомий палац, насамперед, своєю скарбницею. Шенбрунн менш просторий, ніж Хофбург (усього 1441 кімната), але величезний парк із фонтанами та статуями цілком компенсує цей «недолік».

Ще один замок і визначне місце Відня — палац Бельведер. Складається палацовий ансамбль із двох архітектурних комплексів (Нижнього і Верхнього Бельведера). Примітна ця барокова пам'ятка архітектури тим, що саме тут була підписана Декларація незалежності Австрії у 1955 році. Сьогодні в залах Бельведера розташована Австрійська галерея. Тут виставлені роботи Г. Клімта, Е. Шиле, О. Кокошки та інших австрійських митців різних часів.

Достопримечательности Вены4.jpg

 Визначні місця Відня: виступ в Іспанській школі верхової їзди. Фото: homa33/livejournal.com

Одне з незвичайних визначних місць Відня — Віденська іспанська школа верхової їзди у центрі міста. Тут вирощують унікальну породу «ліппіціанських» коней. Побувати на театралізованій виставі, де королівські світло-сірі скакуни здійснюють витончені «піруети» та «курбети», мріють багато людей з усього світу.

Достопримечательности Вены5.jpg

 Одне з найвідоміших визначних місць Відня — Віденська придворна опера. Фото: Dmitry A. Mottl/wikimedia.org

Неможливо обійти увагою одне з головних визначних місць Відня — найбільший оперний театр в Австрії. Не дарма ж це місто вважається головною музичною столицею світу. А все тому, що у Відні колись знаходили натхнення І. Штраус, А. Моцарт, А. Сальєрі, Ф. Шуберт та багато інших відомих композиторів, диригентів, скрипалів та ін. Будівля Віденської опери, виконана у стилі історичного романтизму, вважається «першою будівлею на Ринзі» — величному проспекті Відня.

На цьому бульварному півкільці зосереджені такі визначні місця Відня, як готель «Захер», Міський Сад (з оранжереями Імператорського Палацу і Будинком Метеликів), Парламент, Мерія, Біржа, Університет, Бургтеатр, церква Подяки, музеї.

Достопримечательности Вены6.jpg

 Визначні місця Відня: Музей сучасного мистецтва МУМОК. Фото: he.wikipedia.org

Достопримечательности Вены7.jpg

 Сучасні визначні місця Відня не залишаються без уваги. Фото: Andrzej Barabasz/wikimedia.org

Тим, кому у величному місті все ж хочеться знайти сучасну дивинку, слід відшукати незвичайну будівлю Музею сучасного мистецтва фонду Людвіга. Тут виставлені роботи Е. Уорхола, П. Пікассо, Йоко Оно, Г. Ріхтера і т. ін. Незвичайний архітектурний витвір — будинок Хундертвассера суперечить усім нормам і стереотипам. Він ніби слугує доказом того, що може бути й інший Відень — химерний і трохи безладний.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...