• Визначні пам’ятки Харкова: місто урбаністичних пейзажів та незвичайних скульптур

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Четвер, 6 вересня 2012 року

Чи знали ви, що мода на відпочинок так само непостійна, як і мода в одязі або в дизайні інтер'єру? Із початком нового століття українці масово освоїли курорти Туреччини і Єгипту, потім настав час пізнати країни старенької Європи та ОАЕ. Що прийшло на зміну цим напрямкам? Етнотуризм, екотуризм, екстремальні тури і урбаністичний туризм. Такі подорожі доступні багатьом. По-перше, тому що це дешево, а по-друге, не обов'язково мати закордонний паспорт.

Достопримечательности Харькова

Визначні пам’ятки Харкова не обмежуються урбаністичними об'єктами. Фото: Dmitry Sleduk/ru.wikipedia.org

Достопримечательности Харькова

Серед визначних пам’яток Харкова ― найбільша площа України. Фото: Guide.kharkov.ua

Візьмемо, приміром, урбаністичний туризм. Авжеж, промисловий мегаполіс також може бути цікавим тур об’єктом. Наприклад, Харків ― місто, яке з козачого селища за якихось 3,5 століття трансформувалося у найбільший промисловий і науковий центр України. До урбаністичних визначних пам’яток Харкова належать Будинок державної промисловості (він же Держпром), ринок Барабашова, стадіон «Металіст», дитяча залізниця та ін. Також тут можна знайти величезну кількість пам'ятників військової та цивільної техніки.

Достопримечательности Харькова

 Одна з визначних пам’яток Харкова ― британський танк Mark V. Фото: SVL/ru.wikipedia.org

Хотілося би трохи зупинитися на будівлі Держпрому, виконаній у стилі конструктивізму. Ця одна з основних визначних пам’яток Харкова була побудована в 1925―1928 рр. Завдяки своїй висоті (63 м), будівля отримала назву першого «радянського хмарочоса» і навіть певний час значилася в списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Держпром ― пам'ятник людській праці і терпінню. Адже будівля з монолітного залізобетону майже повністю була побудована руками людей.

Достопримечательности Харькова

Серед визначних пам’яток Харкова дуже багато оригінальних скульптур. Фото: Сity.kharkov.ua

Достопримечательности Харькова

Визначні пам'ятки Харкова: Благовіщенський собор. Фото: Сity.kharkov.ua

Але Харків цікавий не лише любителям міського пейзажу. Будь-який турист знайде тут щось собі до вподоби. Архітектурними визначними пам'ятками Харкова є найбільша площа нашої країни ― майдан Свободи, фонтан «Дзеркальний струмінь» ― улюблене місце молодят. Обов'язково варто прогулятися по вулиці Сумській (відшукати тут 16-метровий градусник, скульптуру скрипаля на даху), відпочити біля каскадного фонтану в парку ім. Шевченка, покататися на підвісній канатній дорозі в парку ім. Горького.

Напевно, найбільше здивує гостя Харкова величезна кількість химерних пам'ятників і скульптур. Правда, тим, хто незнайомий з картою міста, їх доведеться ще й пошукати. Городяни пишаються сучасними визначними пам'ятками Харкова і дають їм свої, більш вдалі і звучні, на їх погляд, назви. Спробуйте знайти на вулицях міста «Яйця динозавра», «Залізного коня», Юрія Гагаріна (що виходить з магазину електротехніки), пам’ятник водопровідникові і навіть горбатому «Запорожцю».

Харків наповнений культурними об'єктами: театрами, музеями, галереями. Найнезвичайнішими з них здаються Харківський музей ляльок і музей «Швидкої допомоги».

Достопримечательности Харькова

Визначні пам'ятки Харкова: квітковий герб міста. Фото: Сity.kharkov.ua

Достопримечательности Харькова

Подивитися на визначні пам'ятки Харкова щорічно приїжджає 60 тис. іноземців. Фото: Сity.kharkov.ua

Найбільше місто світу на 50-й паралелі, як тепер ще називають Харків, цікаве не лише своїми монументами і площами. Величезна кількість фестивалів, концертів та інших культурних заходів, які тут проводяться, привернула увагу світової громадськості. Тепер визначними пам'ятками Харкова щорічно милується близько 60 тис. іноземців і приблизно стільки ж українців.

Ви ще не відкрили для себе першу столицю України?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...