• Визначні місця Греції: монастирі Метеори

  • Субота, 15 вересня 2012 року
У центрі Греції, на північному заході Фесалійської рівнини, лежить Метеора — одне з найкрасивіших визначних місць не тільки Греції, але і світу. Тут, між небом і землею, на вершинах скель парять стародавні монастирі.

З 24 монастирів збереглися лише шість: 4 чоловічих і 2 жіночих. Зокрема, Преображення Христового, Святого Варлаама, Святої Трійці, Першомученика Святого Стефана, Святого Миколая Заспокоювача, монастир Русана. У монастирях збереглися цінні християнські реліквії, пам'ятники архітектури та художні твори.

Крім перерахованих вище, зберігаються руїни й інших монастирів, в яких у давнину проживали десятки ченців.

Саму назву Метеора вперше застосував у 1344 р. засновник Священного монастиря преображення — Святий Афанасій Метеорський. Точну дату перших поселень монахів у Метеорі вченим встановити не вдалося. Однак є відомості про те, що це місце заселили ченці приблизно в 9—10 столітті.

Трохи пізніше, приблизно в 1020 р., чернець Андронік з острова Кріт побудував житло відлюдника на сьогоднішньому стрімчаку Преображення, а інші ченці створили Скит Стагон приблизно в 1160 р. Близько двохсот років потому монах Варлаам збудує монастир Трьох Ієрархів і Всевірників, а інші ченці в ті ж роки будують нові храми і оселяються в них.

Чернече місто з плином часу розростається. Монастирів стає 24, і вони підтримуються різними дарами і привілеями, які надають правителі, владики, імператори в різні періоди часу. Великого розквіту монастирі одержують у 17 столітті.

У шести монастирях Метеори, що досі існують, ченці борються за збереження та реконструкцію давніх святинь.

Олександр Григор'єв
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...