• Відпочинок в Індії: подарунки із країни чудес

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 19 листопада 2012 року

Зазвичай туристи ще перед від'їздом розмірковують, на що вони збираються витрачати в подорожі гроші. Звичайно, левова частка витрат піде на сувенірну продукцію, подарунки родичам і друзям, одяг та інші дрібниці.

Відпочинок в Індії: подарунки із країни чудес

Відпочинок в Індії не обійдеться без шопінгу.

Фото: Наталія Стрига

Казкові скарби Індії

Вирушаючи на відпочинок в Індії, потрібно заздалегідь визначити, які саме покупки ви збираєтеся робити? Якщо не боїтеся великих грошових витрат, то зверніть увагу на ексклюзивні декоративні меблі з мармуру. Приліжкові мармурові столики з інкрустацією напівкоштовними каменями (ручна робота довершених майстрів) коштують від $300 на фабриці. У ціну входить надійна упаковка і доставка столика (за бажанням) у будь-яку частину світу. Цей елемент аристократичної розкоші стане прикрасою будь-якого інтер'єру.

Дуже багатий вибір в Інді дорогоцінних і напівкоштовних каменів. Очі жінок розбігаються під час вибору всипаних діамантами кілець та сережок, ниток бірюзи, сердоліку, коралу і агату, перлинних намист і браслетів. Чоловіки зацікавляться інкрустованою зброєю.

Але під час покупки ювелірних виробів в Індії потрібно бути дуже обережним. Вибір прикрас із золота та срібла іноді ускладнюється відсутністю проби на них, навіть у дорогих ювелірних крамницях. У таких магазинах ціни завищені в два і больще разів, на ринку ж ви легко можете стати потенційною ціллю шахраїв. Якщо ви погано розбираєтеся в коштовних каменях, краще відмовитися від такої покупки. Або ж вивчіть заздалегідь літературу по темі вибору ювелірних виробів, придивіться до подібних прикрас у наших бутіках.

Із менш дорогих, але пам'ятних речей, можна купити шматочок сандалового дерева (1 г ― 6 рупій), що зростає лише в тропічній Азії та на Цейлоні і має характерний сильний (кажуть, навіть цілющий) аромат. В Індії це дерево використовується в деяких релігійних церемоніях, в аюрведі, парфумерії та ін.

Відпочинок в Індії: подарунки із країни чудес

Відпочинок в Індії можна перетворити в оздоровчий тур, якщо зайнятися аюрведою.

Фото: Наталія Стрига

Індія ― батьківщина аюрведи

До речі, про аюрведу ― «науку про життя», описану ще в найдавнішій пам'ятці індійської літератури ― Ведах. Батьківщиною цієї нетрадиційної (але вона вже заслужила довіру по всьому світу) медицини вважається південний індійський штат Керала. Під час відпочинку в Індії, добре б як мінімум закупитися натуральною аюрведичною косметикою, а як максимум пройти курс оздоровлення чи лікування в одному з аюрведичних центрів. Аюрведичні масажі та процедури (підкріплені дієтою та прийомом натуральних медичних препаратів) є кращою профілактикою від більшості захворювань (зокрема і ракових). Ось чому аюрведа зараз так популярна по всьому світу.

Відпочинок в Індії: подарунки із країни чудес

Відпочинок в Індії: майже вся сувенірна продукція на ринку зроблена руками.

Фото: Наталія Стрига

Сувеніри друзям і знайомим

Що можна привезти з Індії численним друзям? Індійські вироби із тканини (сарі, туніки, шарфи, сумки, покривала, наволочки і т. ін.) відрізняються від інших багатством кольорів і фарб. Більшість із них досі шиється руками кравців. Досягнення сучасних світових технологій тут впровадити складно, тому вікові традиції так добре і збереглися.

Відпочиваючи в Індії на Півдні, обов'язково купіть набір спецій, за якими сюди кілька століть тому припливав сам Васко да Гама. У місті Каньякумарі є чудовий ринок мушлів, де океанські дари коштують якісь копійки. Можете привезти додому індійський чай. Але не чекайте, що його смак буде чимось відрізнятися (хіба що смак традиційного індійського чаю ― масали).

Але щоб ви не привезли із цієї духовно багатої країни, найкращим і найдорожчим сувеніром, звичайно ж, будуть ваші спогади.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...