• Безпечний відпочинок в Індії: що пам’ятати

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Четвер, 15 листопада 2012 року

Подорож до Індії, безумовно, повинна запам'ятатися вам на все життя. Лише потрібно заздалегідь подбати, щоб емоції під час і після відпочинку залишилися тільки приємні. Для цього ми підготували декілька корисних порад, дотримуючись яких, ви не розчаруєтеся яскравою подорожжю в цю давню і загадкову країну.

Безпечний відпочинок в Індії: що пам’ятати

Відпочинок в Індії не страшний, якщо врахувати декілька моментів.
Фото: Наталія Стрига

Документи і віза

Для початку потрібно пройти всілякі формальності і відповідально поставитися до питання отримання візи. Громадянам України (згідно з інформацією на офіційному сайті Посольства Індії в Україні) для отримання індійської туристичної візи слід зібрати наступний пакет документів:


• закордонний паспорт (дійсний ще як мінімум протягом півроку після повернення з відпочинку в Індії);
• копія внутрішнього паспорта (перша, друга і сторінка із пропискою);
• копія першої сторінки закордонного паспорта;
• анкета-заява (бланк можна завантажити на офіційному сайті Посольства Індії в Києві або отримати безпосередньо у візовому відділі Посольства);
• одна фотографія паспортного розміру;
• виписка з банку на ім'я заявника за останні 2 місяці або дорожній чек, що свідчать про наявність достатніх коштів для покриття необхідних для подорожі витрат;
• бронювання місць у готелях, у місцевих жителів (будь-яка інша інформація про розміщення під час перебування в Індії);
• копія зворотного квитка або підтвердження його бронювання.


Після оплати консульського збору ($40) турист отримує візу і право перебування на території Індії протягом 90 днів. $65 потрібно для візи, якщо плануєте пробути в Індії від півроку до року і $130 — до 5 років.

Безпечний відпочинок в Індії: що пам’ятати

Збираючись на відпочинок в Індії, не забудьте про аптечку.
Фото: Наталія Стрига

Митні правила

Іноземну валюту турист може ввозити і вивозити (раніше ввезену) без обмежень, національну ж вивозити суворо заборонено. Декларуванню підлягають суми понад $10 тис. Згідно з правилами, декларують також ноутбуки. Але по факту цього ніхто не робить. Без мита можна ввезти до 200 сигарет, до 0,95 л. алкоголю. Надіті прикраси, продукти харчування в межах розумного, засоби гігієни для особистих потреб — все це можна провозити без проблем.

Корисні поради

Безпечний відпочинок в Індії: що пам’ятати

Відпочинок в Індії пройде без проблем, якщо не порушувати суспільні норми.
Фото: Наталія Стрига

Слід мати на увазі, що в різних частинах Індії погодні умови дуже відрізняються. На Півдні — вічне літо, в північній частині Індії температура взимку може впасти нижче нуля. В Індії виділяють три основні сезони: зима (з жовтня по лютий), літо (з березня по червень) і сезон мусонів (з червня по вересень). Кожен сезон має свої особливості в різних регіонах. Майте це на увазі, збираючи речі для поїздки.


Щеплення для відпочинку в Індії робити не обов'язково. Але, якщо хочете убезпечити себе, їх потрібно зробити за пів року до від'їзду. Усього комплекс щеплень в Азію складається з 7 ін'єкцій. Але, загалом, можна зробити одну вакцинацію (від гепатиту «А») і бути спокійним.
Існує 5 основних правил, які не слід порушувати під час відпочинку Індії.

1. Не можна їсти і пити на вулиці, ні в якому разі не купуйте їжу і напої у вуличних торговців. Воду пийте лише бутильовану.
2. Дотримуйтесь «дрес-коду» (у деякі храми чоловіки можуть увійти лише з оголеним торсом, у більшості святих місць жінки повинні прикривати ноги до щиколоток, плечі і зону декольте). Враховуйте це при зборі валізи.
3. Обов'язково візьміть у подорож аптечку (бажано завжди носити з собою антибіотик від кишкової інфекції, засіб від діареї, антисептик, лейкопластир).
4. Мийте руки у два, а то й три рази частіше, ніж удома.
5. Не виявляйте агресію. Індійці народ дуже доброзичливий і велелюбний, але якщо зачепити їхню честь...


Корисно також знати, що подавати руку жінці в цій різноликій країні не заведено. Якщо ви щось даєте, то робіть це виключно правою рукою (ліва рука, вважається, служить для особистих потреб). Торгуйтеся до останнього. Іноді ціну товару можна знизити в чотири рази, а то й більше...


Але існує ще одне (мабуть, найважливіше правило), якого слід дотримуватися на відпочинку в Індії: цю країну слід відчути, віддатися їй, прийняти її звичаї та культуру. І тоді усі правила будуть неважливі, і нічого поганого не трапиться.
Підписатися:

Коментарі