Неважливо, що саме роблять мандрівники: бронюють авіаквитки, купують сувеніри або їдять в ресторані — у них завжди високий шанс стати жертвою шахраїв. Як захистити себе від недобросовісного персоналу авіакомпаній, готелів і кафе? Дотримуватися перерахованих нижче порад!

1. Обмін валюти

Цей момент — один з найбільш потенційно небезпечних для туристів. Яких тільки методів обману не вигадали хитрі «міняйли»: хтось майстерно додає нулі на калькуляторі, хтось вносить корективи в роботі електроніки — так, щоб касовий апарат показував інші суми, хтось, подібно до фокусника, використовує спритність рук...

Захистити себе від подібних посягань, можна, обмінюючи гроші в банку або офіційно акредитованому обмінному пункті. Навіть у цивілізованих країнах, де все, як здається, під контролем, уникайте обміну грошей у приватних осіб. І завжди заздалегідь уточнюйте курс. Неодмінно вимагайте видання вам квитанції або іншого документа, що підтверджує факт обміну.

2. Квитки на літак

Ні для кого не секрет, що квитки на літак необхідно бронювати тільки у перевірених компаній, уникаючи усіляких фірм-одноденок, щоб не потрапити в халепу. Досвід підказує, що найефективніше буде скористатися агрегатним пошукачем авіаквитків: такі служби не тільки ретельно перевіряють своїх партнерів, але і допоможуть знайти найбільш бюджетний варіант.

Також слід остерігатися «сюрпризів» авіакомпаній, і, кажучи «сюрпризи» ми зовсім не маємо на увазі обман, але погано поінформованого туриста багато додаткових зборів авіакомпаній можуть неприємно здивувати. Найбільше нарікань зазвичай викликають правила провезення багажу. Як правило, туристи досить безтурботно ставляться до проблеми перебільшення ваги сумки. І дуже нелегко буває змиритися з тим, що за пару зайвих туфель доводиться раптом платити як за дорослого пасажира. На жаль, так часто буває — особливо у авіакомпаній-дискаунтерів, для яких тарифи за провезення багажу — найприбутковіша стаття доходів.

Ще один можливий сюрприз, який може зробити пасажирам авіакомпанія, — додаткові зупинки літака. Те, що рейс з технічною посадкою, можуть не афішувати. В результаті замість того, щоб прилетіти до аеропорту «Пулково», ви сідаєте ще де-небудь в Ризі або Мінську. Якщо час прибуття, вказаний у квитку, викликає питання, краще прояснити їх заздалегідь у менеджера авіакомпанії.

3. Іноземне меню

Погане знання іноземної мови багаторазово підвищує ваші шанси бути ошуканим в кафе або ресторані. Справа в тому, що офіціантові, впевненому у вашій повній некомпетентності, нічого не варто вписати зайву позицію в меню і включити її вартість у рахунок. Такі непередбачені «надбавки» можуть коштувати непомірно дорого. Найкраще йти в ресторан з попутником, який хоча б трохи знає іноземну мову. Якщо з якоїсь причини це неможливо, будьте пильні самі: чітко простежте, які страви з меню ви замовили, і яка була їхня вартість. Якщо офіціант бачитиме, що ви замовляєте уважно, то він не стане зловживати своїм становищем.

4. Банківські картки


З грошима, що зберігаються на банківському пластику, потрібно бути не менш обережними, ніж із звичайним гаманцем. Крім того, що їх потрібно берегти від звичайних вуличних кишенькових злодіїв, майте на увазі: оператори в магазинах і банках можуть «зчитати» пін-код або провести ще один платіж за допомогою спеціального устаткування, яке, як правило, ховається десь під стійкою. У магазинах, касах та інших місцях неодмінно просіть, щоб всі операції з карткою проводилися на ваших очах.

5. Оренда автомобіля


Чудово, що зараз можна без проблем орендувати автомобіль і зробити свою самостійну подорож по іншій країні максимально насиченою і цікавою. Однак не варто забувати про запобіжні заходи. Обов'язково уважно огляньте документи на машину, які передає вам власник авто або агент. Звірте, по можливості, із зразком документів, взятих в інтернеті. Якщо автомобіль досить старий і має виражені дефекти кузова, бажано скласти акт про стан машини — щоб потім до вас не виникло претензій.
Підписатися:

Коментарі