• Як отримати шенгенську візу самостійно

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 30 квітня 2012 року

як отримати шенгенську візу

Як отримати шенгенську візу без сторонньої допомоги.

Фото: Наталія Стрига

Для початку спробуємо з'ясувати, звідки ж прийшла це назва і що вона означає. Шенген ― невелике село в герцогстві Люксембург. Нічим примітним це селище не виділялося до 14 червня 1985 року. Саме в цей день неподалік від Шенгена п'ять країн Європейського Союзу (Німеччина, Бельгія, Люксембург, Франція та Нідерланди) підписали угоду «Про поступове скасування перевірок на спільних кордонах». Незабаром ці країни ввели новий стандарт візового режиму: паспортно-митний контроль було повністю скасовано.

як отримати шенгенську візу

Як отримати шенгенську візу: зона вільного переміщення включає 26 країн.

Фото: Kindking.ru

Сьогодні в шенгенську зону входить 26 європейських держав. Перше запитання, що виникає у туриста, який не є громадянином жодної з цих країн: як отримати шенгенську візу?

Найкраще почати оформлення візи за місяць до запланованої дати виїзду, тому що зазвичай цей процес займає від 2 до 3 тижнів. Якщо ви вирішили оформити шенгенську візу самостійно, то для початку зв'яжіться з консульством чи посольством тієї країни шенгенської зони, візу якої ви хочете отримати. З'ясуйте умови її отримання та перелік необхідних документів. Чимало консульств вимагають особистої присутності під час подання документів, тому краще записатися на прийом заздалегідь.

До того, як отримати шенгенську візу, вам необхідно точно визначити мету і характер поїздки, а також терміни перебування в кожній із країн Шенгенської угоди. Сьогодні майже кожне консульство має свій сайт, на якому можна знайти візову анкету (заповнюється частіш за все англійською мовою або мовою тієї країни, у консульстві якої запитуєте візу).

як отримати шенгенську візу

Як отримати шенгенську візу: визначте мету і термін поїздки.

Фото: Best-otpusk.ru

як отримати шенгенську візу

Як отримати шенгенську візу: приблизний зразок анкети.

Фото: Kredotour.ru

Слід врахувати, що в'їжджати в «шенген» ви будете зобов'язані саме через ту країну, консульство якої видало вам шенгенську візу. Винятком може бути випадок, коли ви подорожуєте, наприклад, автомобілем або потягом, і змушені перетинати кордони інших держав шенгенської зони, перш ніж дістатися місця призначення. У такому випадку для подання документів слід звернутися до консульства тієї країни, на території якої ви будете лишатися найдовше.

Для отримання шенгенської візи вам необхідно зібрати наступний «стандартний» набір документів:

― закордонний паспорт (який буде дійсний ще мінімум 3 ― 6 місяців після вашого повернення з поїздки);

― копію ідентифікаційного номера;

― документи, що свідчать про мету і характер поїздки (запрошення, туристичний ваучер, бронь авіаквитків і готелю і т.ін.);

― виписку з банківського рахунку (з розрахунку приблизно по $100 на кожен день перебування в поїздці);

― нещодавно зроблені фотографії (1 ― 4 шт. розміром 3,5 х 4,5 см);

― довідку з місця роботи (повинна включати: вказівку ​​посади, виписку заробітної плати по місяцях за останні півроку, дані роботодавця);

― завірену копію трудової книжки;

― ксерокопію усіх заповнених сторінок громадянського паспорта;

― відповідний медичний страховий поліс (ціна якого залежить від терміну перебування в поїздці);

― заповнену анкету.

Також у вас можуть попрохати подати свідоцтво про шлюб, про народження дітей. Якщо ви є власником нерухомості або земельної ділянки, то слід заздалегідь потурбуватися і засвідчити ці обставини.

Як отримати шенгенську візу студенту? Учневі ВНЗ необхідно крім зазначених документів подати копію студентського квитка, довідку з місця навчання, довідку з місця роботи одного з батьків.

як отримати шенгенську візу

Як бачите отримати шенгескую візу не так вже й складно.

Фото: German Federal Law/uk.wikipedia.org

Поставтеся уважно і серйозно до збору документів і заповнення анкети. Чітке виконання усіх вимог консульської установи та акуратне заповнення документів може стати запорукою успішного результату. До того, як отримати шенгенську візу, слід сплатити консульський збір у розмірі € 35. Зібравши всі необхідні документи, ви можете сміливо вирушати до консульства на прийом. Через деякий час вам залишиться лише забрати закордонний паспорт із заповітною візою. Отримати шенгенську візу самостійно не так вже й складно, потрібно лише повірити у свої сили. Приємних вам подорожей і вражень!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...