• Гора Арапайлс - Мекка для альпіністів

  • Понеділок, 20 грудня 2010 року

Коли проїжджаєш плоскою рівниною Уіммер з одноманітним пейзажем, гора Арапайлс височиться на горизонті, як прекрасний замок. Після прибуття туди стає очевидно, що люди спеціально приїжджають сюди для сходження. Кемпінг заповнений великою кількістю туристів з усього світу, це більше, ніж просто географічна точка - це співтовариство. В одязі з гортексу та мікроволокон овечої вовни, альпіністи, з несміливою посмішкою розглядають скелю, вивчаючи її на предмет потенційних труднощів для сходження.

Причина того, чому Арапайлс має таку популярність, в тому, що у світі мало вершин, які дають можливість для безлічі сходжень в одному місці. Вам не доведеться ходити годинами козячими стежками, щоб отримати доступ до хороших місць для альпінізму, все це відбувається буквально в декількох кроках від кемпінгу і туристичної зони.

 

Чудова скеля, захоплюючий вид, комфортний кемпінг - це лише кілька переваг цього альпіністського центру світового класу, розташованого в 4 годинах їзди на захід від Мельбурна.

Прогулюючись навколо помаранчевих скель, які нагадують знамениту гору Улуру, я всюди бачу потенційні маршрути для альпінізму, включаючи красиві тріщини, виступи і вершини. Мотузки й відбитки рук дають зрозуміти, що тут навколо альпіністи: примружившись, я легко можу побачити їх мініатюрні фігурки на висоті 230 метрів над нами. Болти можуть бути закріплені на високій скелі, але більшість підйомів вимагають, щоб люди піднімалися традиційним способом, використовуючи свої власні пристрої або за допомогою друзів.

 

При зустрічі з черговою групою альпіністів повторюється одина й та ж розмова: «На що ти вліз сьогодні? Там добре? Коли ви приїхали? Звідки ви?»

Всього потроху

Симон Менц, досвідчений альпініст і співавтор книги «Обрані підйоми Арапайлсу і Грампіансу», добре знає цей район. Переїхавши до сусіднього села Натімук 20 років тому з Мельбурну, Симон зробив це сільське містечко своєї основною базою, щоб бути ближче до цього чудового місця для сходження, яке включає в себе ланцюг довколишніх гір Грампіанс, а також щоб стати активним членом місцевої альпіністської спільноти.

 

«Кожне місце для сходження в Австралії по-своєму привабливо, кожен район унікальний і має свою власну красу, але на Арапайлсі є всього потроху. Це фантастично легкі підйоми, дуже важкі підйоми і болдерінг, не кажучи вже про порівняно гарну погоду. Є короткі і довгі підйоми, хороші скелі», - каже Симон.

 

«Я піднімався на майже всі основні ділянки сходження в Австралії, тому можу сказати, що маршрути на горі Арапайлс дуже хороші. Начебто її для сходження створив Бог».

 

Кращий час

Найкращий час для відвідування гори Арапайлс - осінні або весняні місяці, коли цвітуть різноманітні дикоростучі квіти, представляючи собою барвисту картину. Погода також в цей час також приємна, оскільки влітку може бути спекотно, а зима, як правило, дощова. Під час довгих вихідних, особливо на Великдень, можна несподівано зустріти переповнений табір, але загалом це дуже приємне місце з доброзичливими туристами і всіма зручностями. Якщо сходження - не ваша стихія, проте ви хочете помилуватися видами з вершини, то від табору проходить кілька коротких, але крутих стежок, які ведуть на вершину.

Гора Арапайлс вважається серцем і душею традиційного австралійського скелелазіння. Маючи в розпорядженні більше ніж 2000 якісних альпіністських маршрутів і валунів, сконцентрованих на відносно невеликій території, ви можете відчути себе трохи розпещеними таким великим вибором.

Чейні Блу. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...