• Як відпочити правильно

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 11 березня 2008 року
Як відомо, ніхто так не потребує відпустки, як людина, яка з неї щойно повернулася. Довгий пасивний відпочинок приводить до отупіння і труднощів після повернення на роботу. Таке сумне відкриття зробили в розпал сезону відпусток німецькі психологи.  

Встановлено, що у людини, яка валяється три тижні на пляжі, коефіцієнт інтелектуального розвитку падає на 20 пунктів. А для того, щоб відновити колишню працездатність, після такого відпочинку потрібно щонайменше чотири дні.

Ваш тип: як і скільки відпочивати.

Ви - холерик. Не намагайтеся відновлювати сили, валяючись на пляжі. Потрібний активний відпочинок: заняття підводним плаванням, гірськими лижами, альпінізмом або велосипедний похід. В крайньому випадку, підійде кінний спорт. Щоб відновити сили, знадобиться 7-14 днів.

Ви - меланхолік. Бажаний творчий відпочинок. Ви отримуватимете задоволення від продуктів власної праці. Займіться реконструкцією будинку, організацією саду або городу, розведенням тварин. Тривалість відпустки - 2-3 тижні.

Ви - сангвінік. Можна обійтися без тривалої відпустки: достатньо вихідних, щоб емоційні враження, наприклад, від екскурсії відновили ваші душевні і фізичні сили.

Ви - флегматик. Потрібно відпочивати довго і спокійно. Моживо на пляжі. А можливо - в селі: ходити в ліс, на річку, читати книги. Можна поїхати на екскурсії, краще теплоходом. Плануйте відпустку із "запасом", щоб вистачило часу на адаптацію до буднів.

А якщо Ви належите до змішаного типу і обмежені життєвими реаліями, то головне - постаратися отримати хоч одне, але сильне враження, при спогаді про яке, ви зможете сказати, що у відпустці все-таки були.

Якщо вам вже виповнилося 45 років, то відпочивати бажано не менше двох тижнів поспіль. Річ у тому, що з віком слабіють адаптаційні можливості організму і для того, щоб перебудуватися з одного режиму на іншій, потрібно більше часу, ніж в молодості. Якщо ж ви на час відпустки плануєте виїхати в район з іншим кліматом, то розраховуйте вже не менше ніж на три тижні, оскільки щонайменше два з них займе адаптація. Все те ж саме стосується і дітей. Механізми адаптації у малюків ще тільки формуються.

Джерело: Turne.com.ua

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...