• Екологічний туризм: подорожі без ризику для природи

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 12 березня 2012 року

Чи любите ви ходити в походи? Навряд чи хтось скаже, що це нудне і марне заняття. Навпаки, швидше за все, кожен відчув на собі чарівні миті усамітнення із природою: пробігтися босоніж по траві, рясно вкритою прохолодними крапельками ранкової роси, викупатися в освіжаючих водах гірської річки або помедитувати під зоряним небом. Екологічний туризм, як певний вид відпочинку, був вигаданий з метою уберегти дику, незайману природу від негативного впливу людського фактора.

Экологический туризм 1


Екологічний туризм доступний кожному.

Фото: Pixland/photos.com

Знайомство із красою незайманої природи, самобутністю культури того чи іншого регіону; підвищення екологічної культури мандрівників і місцевих жителів; сприяння останнім в економічній користі від охорони навколишнього середовища — ось три кити, на яких тримається таке популярне останнім часом явище, як екологічний туризм. «М'який» туризм — ще одна назва цього виду відпочинку — привабливий тим, що не вимагає від учасників посиленої фізичної підготовки. Найчастіше пропоновані «зелені» маршрути до снаги кожному мандрівнику. Займаючись екотуризмом, ви з мінімальним ризиком отримаєте максимум приємних вражень і задоволень.

Экологический туризм 2


Рафтинг — один із екстремальних видів екологічного туризму.

Фото: Jupiterimages/photos.com

Існують різні види екологічного туризму: піший, кінний, водний, сільський і т.п. Сюди ж можна віднести спостереження за флорою і фауною, фото- і кінозйомку тварин, екосафарі, спелеотуризм, ботанічні екскурсії, археологічний туризм, етнографічні тури, риболовлю, збір грибів та ягід.

Экологический туризм 3


Основне джерело прибутку Коста-Ріки — екологічний туризм.

Фото: Matt Tilghman/photos.com

Кожна країна по-своєму приваблива для екологічного туризму. Найбільш екзотичними і улюбленими для бувалих екотуристів є країни Африки, Середньої Азії, Нова Зеландія і Австралія. Деяким із цих держав вдалося підняти рівень і якість життя своїх громадян завдяки прибутку від зеленого туризму. Ось як природа може винагородити за дбайливе і розумне ставлення до себе! У Європі також активно пропагують екотуризм. Італія, Іспанія, і Франція пропонують здійснити екологічні тури дослідного, пізнавального або спортивного типу.

Экологический туризм 4


Село Великі Сорочинці — об'єкт екологічного туризму в Україні.

Фото: Loportek/еn.wikipedia.org

Що стосується України, то в нашій країні можна знайти чимало об'єктів екологічного туризму. Переважно цей новий для нас вид подорожей розвинений у західній частині держави, а саме у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій області. Тут прокладено багато пішохідних і велосипедних маршрутів по лісах, горах, практикуються сплави по річках. Трохи менше зелений туризм розвинений у Криму, Київській, Полтавській та Дніпропетровській області. Приміром, дуже пізнавальною буде подорож у найбільше в Європі скіфське городище — Більськ, що на Полтавщині. Або село Великі Сорочинці, яке зберегло колорит гоголівських часів.

Экологический туризм 5


Сафарі — один із найцікавіших видів екологічного туризму.

Фото: Eduardo Sortica/ru.wikipedia.org

Екологічний туризм — це щось середнє між звичайним походом і екстремальним активним відпочинком. Який би спосіб відпочинку ви не обрали — програму сприяння розведенню морських черепах, африканське сафарі або тихе полювання, — головне пам'ятати про відповідальність перед тим краєм, який вас прихистив. Одного разу гуморист-афорист І. Герчиков сумно пожартував: «Ми мріємо про відпочинок на природі, природа мріє про відпочинок від нас».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...