ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відпочинок у Шрі-Ланці: віза, митниця, коли краще їхати

Велика Епоха
Щоб відпочинок у Шрі-Ланці вдався, заздалегідь підготуйтеся до деяких каверз, таких як митні правила, допустимий одяг, кровоссальні черв'яки, що живуть у траві, обмани під час купівлі та інші місцеві особливості.

Віза і документи для поїздки в Шрі-Ланку

Відпочинок у Шрі-Ланці. Фото: S J Pinkney / flickr.com
Відпочинок у Шрі-Ланці. Фото: S J Pinkney / flickr.com
Громадянам України для поїздки на відпочинок в Шрі-Ланку необхідна туристична віза, вона оплачується після прибуття і видається на термін до 30 днів. На паспортному контролі треба пред'явити закордонний паспорт, страховий поліс, туристичну путівку, в'їзну реєстраційну картку та зворотний авіаквиток. Якщо з вами діти до 18 років, потрібна довіреність на їхній виїзд за кордон від кожного з батьків, які не беруть участі в поїздці. Можна самостійно оформити електронний дозвіл на в'їзд до Шрі-Ланки в інтернеті.

Митні правила

Час польоту з України в Шрі-Ланку приблизно 10 годин. Прибувши в країну, задекларуйте ювелірні вироби та цінні речі, щоб потім безперешкодно вивезти їх назад. Дозволено ввезення і вивезення валюти на суму до $10 000, більшу суму потрібно декларувати. Заборонено ввезення валюти Індії та Пакистану. Дозволено ввезення і вивіз національної валюти на суму 250 LKR.

Митом обкладається вся тютюнова продукція, що ввозиться. Без мита можна ввезти 1,5 л міцних спиртних напоїв, 2 пляшки вина, трохи сувенірів та парфумерії. Суворо заборонене ввезення золота, наркотиків, боєприпасів, зброї, порнографічних матеріалів, м'яса птиці, медпрепаратів (окрім ліків особистого користування, обов'язково з рецептом). Під час залишення країни проводиться митний огляд багажу. Без спеціального дозволу заборонено вивозити необроблені коштовні камені, рідкісні книги, маски, вироби зі слонової кістки, манускрипти, колекції марок і монет, корали, тварин, рослини. Можна вивезти до 2 кг чаю. Крім того, в разі вильоту з країни з вас можуть взяти аеропортовий збір, але на регулярних авіарейсах всі збори зазвичай включені у вартість квитка.

Кращий час для поїздки на відпочинок у Шрі-Ланку

Відпочинок у Шрі-Ланці. Фото: Vangelis / Dreamstime.com
Відпочинок у Шрі-Ланці. Фото: Vangelis / Dreamstime.com
Температура протягом усього року досить рівна, найспекотнішим місяцем є квітень, коли вона досягає +34 градусів, а найбільш прохолодним — грудень — до +28, +30 градусів. Температура води в океані приблизно +27 градусів.

Згідно з туристичним порталом Coral Travel, кращий час для занять водними видами спорту і купання в океані на північному сході — з березня по листопад, на південному заході острова — в період з жовтня по квітень. На північно-східному узбережжі Шрі-Ланки сухий сезон триває з квітня по листопад, а на південно-західному — з жовтня по травень. Весна і осінь на острові — міжмусонний період, в який можливі «зенітальні дощі»: короткочасні зливи, коли сонце перебуває в зеніті.

Санітарні норми і одяг

Для відпочинку в Шрі-Ланці обов'язкових щеплень не потрібно, просто мийте з милом руки після прогулянок і перед їжею. Пити рекомендується воду з пляшок або кип'ячену.

Під час відвідування національних парків остерігайтеся укусів комарів та інших комах, краще надягти закрите взуття, шкарпетки, штани. «З неприємностей варто відзначити кровосисних черв'яків, що живуть у траві і присмоктуються до голих ніг. Співробітник заповідника, який проводив екскурсію, був одягнений у в'єтнамки і періодично спокійно відривав тварюк від своїх босих пальців. Видовище надогидне», — ділиться враженням fedr, користувач сайту Travel.ru.

Відпочинок у Шрі-Ланці. Фото: Greenwich Photography / flickr.com
Відпочинок у Шрі-Ланці. Фото: Greenwich Photography / flickr.com
Через сильну вологість повітря (більше 75%) одяг із синтетики просто прилипає до тіла, краще носити легкий лляний або бавовняний одяг, головний убір. На пляжі заборонено загоряти «топлес». Сонце тут спекотне, захопіть сонцезахисний крем і окуляри. Відвідувати храми потрібно в одязі, що прикриває спину, плечі і коліна. Входячи в храм, обов'язково слід знімати головний убір і взуття, краще надягти одноразові носочки. Якщо ви збираєтеся в Канді або Нувара-Елію, візьміть теплий одяг, светр або куртку.

Поради мандрівникам

Дуже важливо вибрати хорошого гіда, адже як він покаже вам країну, так ви її і запам'ятайте, він стане вам помічником і другом. В основному гіди на Шрі-Ланці говорять англійською, хоча потрібно врахувати, що деякі гіди і англійську знають погано. Трапляються й нечесні гіди, які завищують ціни. Тому краще вибрати гіда за рекомендаціями знайомих або відгуками на сайті.

Продумуючи тур, залиште перший день для відпочинку з дороги, адаптації, звикніть до клімату, поплавайте в океані.

На екскурсіях не потрібно годувати диких мавп, це агресивні тварини. Якщо ви дасте їм печиво, вони почнуть просити і навіть дряпатися. Мавпи можуть вирвати з рук не тільки їжу, але й якусь річ, наприклад, фотоапарат. А спроба зловити злодійку може не сподобатися місцевим жителям, адже мавпи вважаються недоторканними на території монастирів. Крім того, ці тварини можуть забратися в готельний номер і перевернути там все догори ногами, тому перед виходом завжди щільно закривайте вікна.

На ринках і в приватних магазинах торгуйтеся, ціну можна істотно знизити. «За дерев'яну книжку просять 70 — віддадуть за 10—15 доларів, за тарілку — 100 доларів, я доторгувався до 20, за 15 не віддали, ну й добре (в Бентоні купив за 7)», — ділиться valkvalk досвідом поїздки в Сігірію на сайті Айда.ру.

Будьте пильні — на ринках промишляють кишенькові злодюжки, а місцеве населення буде «жебракувати» і надавати будь-які послуги в надії на чайові, навіть якщо вам ці послуги не потрібні.

Намагайтеся купувати все без гідів або водіїв, вони як посередники, згідно з інформацією на туристичних порталах, отримують близько 20—30% від вартості вашої покупки, відповідно і ціна завищена на цю ж суму. Краще робити покупки в магазинах, де висять цінники.