• Визначні місця і розваги Шрі-Ланки

  • Карина Сафедінова | Велика Епоха
    Вівторок, 16 жовтня 2012 року

Шрі-Ланка — це нові враження і спокійний відпочинок для душі. Це океан, нескінченні пляжі, буддійські святині, загублені в джунглях міста, прекрасні ландшафти, слони і мавпи. Тут є унікальні місця і храми, що притягають охочих доторкнутися до містичних святинь — печера, де вода тече вгору, саджанець Дерева-Бодхі, під яким Будда досяг просвітління і багато іншого. До речі, цей острів відвідував Будда і тут безліч його статуй.

Цікава Шрі-Ланка для пар, любителів екзотики і відпочинку на березі океану. Храми і священні реліквії притягують сюди прочан, людей, що йдуть шляхом духовної практики, або тих, хто лише починає духовний шлях пошуку Істини, тих, хто шукає відповіді на вічні питання про своє призначення і сенс життя або просто цікавиться східною філософією. А ось шумним молодим компаніям тут може бути нуднувато.

Розваги Шрі-Ланки

Океан на Цейлоні (так ще називають Шрі-Ланку) теплий, бурхливий, любителі екстремального плавання отримають масу незабутніх вражень від гри з хвилями. До речі, чим далі від Коломбо, тим чистіше океан. Найбільш чисті і широкі пляжі в Діквеллі і на півдні острова, тут спокійний, пляжний відпочинок, корали, дайвінг-центри, риболовля. Більш жвавий курорт — Бентота, тут багато першокласних готелів, центри та клуби водних видів спорту, що пропонують заняття віндсерфінгом, підводним плаванням і полюванням, парусним спортом, водними лижами.

Дайверів приваблює Шрі-Ланка різноманітністю морських мешканців, можливість оглянути підводні гроти, скелі і затонулі кораблі. Це пароплави, танкери, торгові судна, суховантажі, всього близько 20 загиблих судів XIX і XX століть. Кращий дайв-курорт острова — Хіккадува.

З активного відпочинку Шрі-Ланка пропонує екскурсії по джунглях, скелелазіння і трекінг у горах. Можна відправитися на вертолітну екскурсію з аеропорту міста Ратмалана або політати на повітряній кулі в парку Удавалаве і районі гори Сигірії. У Культурному Трикутнику можна влаштувати сафарі на слонах. Любителів гри в гольф чекають відмінні поля світового стандарту.

Визначні місця Шрі-Ланки

Острів цікавий своїми пам'ятками — це стародавні міста, старовинні монастирі та храми, палаци, сади, національні парки, живопис і скульптура. Все це вказує на величезні культурні та технологічні досягнення древніх цивілізацій.

Пам'ятки архітектури Шрі-Ланки є світовою культурною спадщиною. За допомогою ЮНЕСКО створено Фонд Культурного Трикутника, в якому перебувають пам'ятники 2000-річної давності.

Один із них Анурадхапура — руїни стародавньої столиці, святе місто, про існування якого сказано у старовинних книгах буддистських ченців. Воно і по сьогоднішній день залишається столицею буддизму. Тут є багато святинь. Одна з найбільш унікальних — це саджанець Дерева-Бодхі. Виріс він із відростка дерева, під яким принц Сіддхартха Гаутама медитував і досяг просвітління, ставши Буддою. Саджанець привезли з Непалу і посадили у королівському парку Анурадхапури. Оскільки первісного дерева більше не існує, то це вважається найстарішим деревом у світі. До речі, від нього взяли 32 відростки і посадили в різних місцях на Цейлоні.

Ще одна з найпопулярніших визначних пам'яток Шрі Ланки — гора Сигірія або «Левова гора». Вона піднімається над зарослою джунглями рівниною. Ще в 5 столітті нашої ери на вершині гори цар Касапа побудував палац-цитадель. Сходинки палацу починаються з величезних розмірів лева, від якого зараз залишилися тільки лапи, і ведуть на терасу, де колись був палац. Таке важкодоступне місце обрали не випадково — цар боявся повалення своєї влади, якої домігся, вбивши батька.

Через 18 років Касапа, що правив із вершини гори, уявив себе господарем усесвіту. Він вирішив битися й зі своїм братом, якого звали Могаллана, адже саме він був законним спадкоємцем престолу. У розпал битви слон Касапи захотів пити і пішов до найближчого ставка. Але армії здалося, що король рятується втечею і почався масовий відступ. Залишившись один, Касапа покінчив життя самогубством. А Могаллана зруйнував цитадель, повернув собі законну владу і відновив столицю в Анурадхапурі.

До речі, в цитаделі є цікаві наскельні фрески — «сигірійські красуні», наложниці царя Касапи. З 500 фресок лише 18 збереглися до наших днів.

Але також є версія, що Сигірія була не фортецею, а монастирським комплексом буддійської школи Махаяна. Ченцям було простіше вести праведний спосіб життя в сприятливих умовах і в оточенні прекрасного пейзажу. Так званий палац був залом для медитацій, а фрески — це образ богині Тари.

А між тим, вид із гори на джунглі відкривається приголомшливий, але його краще побачити своїми очима.

Храми Шрі-Ланки

На острові багато буддійських, індуїстських монастирів і храмів, мусульманських мечетей і християнських церков. Основна релігія — буддизм, його сповідають близько 70% населення. І це не дивно, адже вважається, що Будда, за життя, тричі відвідував Шрі-Ланку. Зараз ця країна — друга, після Індії, батьківщина Первісного буддизму.

Дамбулла — дивовижний комплекс печерних храмів, найдавніший з яких побудований в I столітті до н.е. Розташований він на висоті 350 метрів. Всього в комплексі п'ять великих печер і безліч маленьких, в них зберігається найбільша колекція статуй Будди. Комплекс прикрашають унікальні зображення, наприклад, на стелі одного з печерних храмів відображені головні моменти з життя Гаутами Будди: народження, зречення від царства, осяяння, сім тижнів після прозріння, перша проповідь, сходження в Нірвану.

Одне з чудес Дамбулли — печера, в якій вода тече вгору по стінах, серед майстерної різьби по каменю. У найвищій точці вода збирається і падає зі зводу вниз, в золоту чашу. У печері медитують ченці в помаранчевих шатах — містичне і заворожливе таїнство.

Ще один храм Алувіхара відомий тим, що в ньому записаний буддійський канон Трипітака. До цього послідовники знали напам'ять буддійські тексти і століттями передавали вчення Будди усно від вчителя до учня. Але під час смути 700 ченців, які знали канони, сховалися в Індії. І тільки 60 монахів залишилися на острові, щоб зберегти священні тексти. Через 12 років після закінчення війни вони вирішили записати вчення Будди і вибрали храм Алувіхара як найбезпечніше, найбільш приховане від сторонніх місце. Тексти записували на листках пальми 3 роки.

При вході в храми з поваги до священних місць потрібно зняти головний убір і взуття (можна надіти одноразові носочки). Одяг повинен закривати плечі, спину і коліна. До речі, вважається нечемним робити фотографії на тлі статуї Будди і при цьому стояти до неї спиною. Монахів (та й інших жителів) можна фотографувати тільки з їхнього дозволу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...