• Визначні місця Індії: «Золотий трикутник»

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 9 жовтня 2012 року
Тадж-Махал — одне з головних визначних місць Індії. Фото: Наталія Стрига/str-journalist.livejournal.comТадж-Махал — одне з головних визначних місць Індії.

Фото: Наталія Стрига/str-journalist.livejournal.com

На Півночі Індії розкинулися  три великих міста, в яких збереглася величезна кількість стародавніх  пам'яток індійської культури. Ці міста, що приголомшують красою своїх храмів і мечетей, величчю фортів і розмахом усипальниць, з'єднані єдиним туристичним  маршрутом під назвою «Золотий трикутник». Столична метушня Делі, чарівні легенди  Агри і рожева пишність архітектури  Джайпуру доповнюють один одного і  дають туристові досить таки повне  уявлення про історію, культуру та сучасний побут неймовірно загадкової Індії.

 

Найвище із визначних місць Індії — мінарет Кутуб Мінар. Фото: Kavaiyan/ru.wikipedia.orgНайвище із визначних місць Індії — мінарет Кутуб Мінар.

Фото: Kavaiyan/ru.wikipedia.org

Однією з вершин «Золотого трикутника»  є неймовірно галасливе і метушливе місто Делі. Тут височіють такі основні визначні місця Індії, як стародавній зразок афганської архітектури — мінарет Кутуб Мінар, типово індійський Червоний форт, «палац-корабель» Джахаз-Махал, велика п'ятнична мечеть Джама Масджид, відносно нові храм Бахаї (більш відомий, як храм Лотоса) і храм Лакшмі Нараян, 42-метрова меморіальна арка Ворота Індії та Будинок Парламенту і т. ін. Усіх архітектурних чудес Олд-Делі і Нью-Делі (місто складається з двох частин) не перелічити.

Найвища кам'яна башта Індії — мінарет Кутуб Мінар досягає заввишки понад 70 метрів. Він був побудований під час мусульманського правління (XII cт.) і чудово зберігся до сьогодні. Різьблені балкони і чудова оздоба виглядають так, ніби роботу над ними завершили зовсім недавно.

Сучасний індуїстський храм на честь  бога Крішни і його дружини, богині щастя і благополуччя Лакшмі, легко відрізнити за його яскраво-рожевим кольором і величезною кількості башточок. Храм Лакшмі Нараян був зведений із білого та рожевого мармуру в 1938 році.

Визначні місця Індії: Тадж-Махал змінює своє забарвлення залежно від часу доби. Фото: Наталія Стрига

Визначні місця Індії: Тадж-Махал змінює своє забарвлення залежно від часу доби.

Фото: Наталія Стрига

Визначні місця Індії: щорічно через головні ворота Тадж-Махалу проходить близько 4 млн туристів. Фото: Наталія Стрига

Визначні місця Індії: щорічно через головні ворота Тадж-Махалу проходить близько 4 млн туристів. Фото: Наталія Стрига

Далі шлях пролягає в Агру. Наступна вершина «Золотого трикутника»  розташована в 200 км на Південний Схід від Делі. Тут мандрівника чекає білосніжна «мрія в мармурі», як зазвичай називають величний Тадж-Махал.

Насправді, Тадж — це зовсім не палац, як часто помилково вважають, а гробниця коханої дружини імператора Шах Джахана. Вислови з Корану прикрашають головні ворота. Будівлю оточує симетричний парк. Штучні канали перед Тадж-Махалом відображають м'які контури і акуратні форми «повітряного» монумента. Усередині мавзолею, оточені мереживною мармуровою огорожею, стоять надгробки імператора та його коханої. Тут вічно панує напівтемрява і тишу порушує лиш тихе шелестіння ніг кількох мільйонів туристів, які щорічно відвідують це одне з найгарніших визначних місць Індії.

Із Тадж-Махалом пов'язано багато унікальних візуальних явищ. Наприклад, його колір змінюється в залежності від часу доби від блідо-рожевого на зорі до сріблястого в місячному сяйві. Також ви здивуєтеся, коли, відходячи від будівлі, вона зовсім не буде зменшуватися в розмірах, як це зазвичай відбувається, коли об'єкти віддаляються від нашого погляду. Архітектурний задум такий, що відходячи від Тадж-Махалу, він буде рости на ваших очах, поки не відкриється у всій своїй величі. Найгарніша історія про любов увіковічена у перлині мусульманського мистецтва — чудовому Тадж-Махалі.

Визначні місця Індії: Палац Вітрів у Джайпурі. Фото: Наталія Стрига

Визначні місця Індії: Палац Вітрів у Джайпурі.

Фото: Наталія Стрига

Індієць реставрує оздоблення одного з визначних місць Індії. Фото: Наталія Стрига

Індієць реставрує оздоблення одного з визначних місць Індії.

Фото: Наталія Стрига


І нарешті, рожеве місто Джайпур. Місто було створено махараджею Савай Джай Сінґхом за єдиним архітектурним планом в XVIII ст. Тут розташовані найрозкішніші та найвишуканіші визначні місця Індії. Палац Вітрів, або Хава Махал, був побудований для наложниць махараджі Палі Пратап Сінґха і схожий на рожеву мрію. Легке мереживо гратчастих балконів, перегорож і незліченної кількості віконниць роблять цей палац несхожим ні на одну іншу архітектурну будову.Одне з найнезвичайніших визначних місць Індії — обсерваторія Джантар Мінар. Фото: Наталія Стрига

Одне з найнезвичайніших визначних місць Індії — обсерваторія Джантар Мінар.

Фото: Наталія Стрига

Ще одне незвичайне визначне місце Індії — обсерваторія під відкритим небом Джантар Мантар. Король Джай Сінґх захоплювався астрономією, тому і побудував обсерваторію в безпосередній близькості від Міського Палацу, де й мешкала правляча родина. Найбільший у світі сонячний годинник показує час із точністю до секунди. Величезні за масштабами будови, що здаються сучасникам незрозумілими, насправді є надточними астрономічними і астрологічними приладами. Завдяки їм можна обчислити висоту зірок і планет, визначити координати Полярної зірки і усіх знаків зодіаку і т. ін.

Неможливо обійти увагою могутній форт Амбер, який вражає своїми палацами, а точніше, мармуровими колонами, хитромудрим різьбленням на стінах, акуратними фресками із кольорового скла. І звичайно ж, вражає Шиш Махал — зал, прикрашений сотнями або навіть тисячами маленьких дзеркал, які врізані в стіни і стелю.

Звичайно ж, після огляду визначних  місць Індії, слід зануритися в побут і традиції цієї чарівної країни. Спробуйте осягнути Індію не розумом, а серцем і тоді не полюбити цю країну буде неможливо.

За межами «Золотого трикутника»  починається зовсім інакша Індія, але це вже інша історія.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...