• Де відпочити влітку українцю

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 23 червня 2012 року
Коли звичайний українець розмірковує, де відпочити влітку, схоже, всілякими революціями і кризами в країнах-курортах його не залякаєш.
 
Відпочинок у Єгипті, долю якого єгиптяни намагаються вирішити вже більше року після повалення авторитарного правителя, досі залишається популярним. Однак ця країна відходить на другий план, тому що українці відкривають інші розкішні місця і по кишені, і для душі.
 
Кілька туристичних агентств розповіли Великій Епосі, де відпочивають влітку українці.
 
Згідно з дослідженням Бізнес-довідки 123, українського інформаційно-довідкового сервісу, більшість наших громадян (55%) цього року віддадуть перевагу Україні, відповідно 45% абонентів планують літній відпочинок за кордоном.
 
Однак турагентства з цими даними не згодні і стверджують протилежне.
 
Інна Гармаш, менеджер із туристичного агентства «Orange» каже, що українські туристи частіше відпочивають за кордоном, і за останні роки ситуація з географією відпочинку кардинально не змінилася.
 
Вона зазначає, що на зміну таким лідерам, як Єгипет і Туреччина, приходить розкіш Об'єднаних Арабських Еміратів і європейське обслуговування в Іспанії, Греції та Болгарії.
 
Любов Висоцька, менеджер київського туроператора DavClub, підтверджує, що більшість українців їде відпочивати за кордон, тому що українські курорти сьогодні досить дорогі.
 
«Хто володіє інформацією, той знає, що краще поїхати відпочити за кордон. Насправді дешевше зараз відпочити в Болгарії чи Греції, ніж в Україні. Набагато дешевше, причому це настільки цікавіше, і ти пізнаєш новий світ», — стверджує Висоцька.
 
Вона наводить приклад, що на узбережжі в Греції зняти котедж на тиждень коштує 600 євро, а в Україні на котеджі такого рівня подібних цін не знайти.
 
За словами Висоцької, за останні роки популярними стали автобусні тури по Європі, які й коштують недорого, і дозволяють подивитися відразу кілька країн. Тижнева поїздка Європою обійдеться українцю в 200—300 євро, куди входить проживання та сніданки, плюс 35—70 євро за візу. При цьому туристи відвідують екскурсії по найпопулярніших містах цих країн.
 
Крім того, «Бізнес-довідка 123» вказує, що цього літа українці здійснюють самостійні подорожі в Європу. Це підтверджує і менеджер туроператора DavClub.
 
«Популярною стала подорож по Європі на автомобілі, дуже багато людей їздять до Хорватії на авто. Так дешевше їм і цікавіше. Деякі просто подорожують на своїй машині по всій Європі. Ми готуємо їм програму, бронюємо готелі, пропонуємо весь спектр послуг. Але вони самі їздять, самі поселяються в готелі, стало дуже багато таких людей», — говорить Любов Висоцька, менеджер DavClub.
 
«Якщо говорити про відпочинок на морі, то найчастіше люди їздять у Грецію, Іспанію, в Туреччину. Як би це не звучало банально, але Туреччина і Єгипет завжди будуть залишатися популярними, але зараз вони відходять на другий план, тому що люди вже зрозуміли, що можна і дешевше, і цікавіше відпочити в Іспанії, Португалії, Хорватії, Чорногорії, на лазурному узбережжі Франції, Італії», — розповідає Висоцька.
 

Віза — не проблема

 
За даними Інни Гармаш із туристичного агентства «Orange», якщо говорити про Шенгенську зону, найбільш лояльними до українців є посольства Польщі, Чехії, Угорщини, але вони просять надати пакет документів, які підтвердять надійність і фінансову спроможність туриста.
 
«Найважче з візами до Франції, Італії, Голландії і Португалії. Візу ж у Єгипет, Туреччину, Таїланд туристи оплачують і отримують в аеропорті країни після прибуття», — розповідає Гармаш.
 
Проте, в цілому, шенгенські візи відкриваються сьогодні просто і легко, каже Любов Висоцька з DavClub, — для цього потрібна довідка з роботи, копія паспорта, фотографія і 35—70 євро, залежно від країни.
 
Українським мандрівникам Висоцька радить не боятися відкривати візи, оскільки в останні роки почалася популяризація відпочинку, нашим співвітчизникам відмовляють все менше й менше.
 
За її словами, відмов зараз дуже маленький відсоток, і в основному це через те, що людина не надала необхідних документів, або в неї недостатньо фінансів. Але і це не проблема, вважає вона.
 
«Отримавши відмову, людина може податися в те ж консульство, тільки підготувавши інший, новий пакет документів, тобто покласти гроші в банк на рахунок, показати, що у тебе є квартири, машини, і тобі видадуть наступного разу візу», — каже менеджер з DavClub.
 
Для довідки
 
У 2011 році за кордон виїхали 20,3 млн українців, серед яких із туристичною метою — 1,6 млн осіб. Цей показник порівняно з 2010 роком виріс на 30%. Такі дані оприлюднила 23 травня 2011 року голова Державного агентства з туризму та курортів Олена Шаповалова.
 
За даними Держприкордонслужби, українські туристи найчастіше відвідують такі країни, як Туреччина, Єгипет, Росія, Румунія, Польща, ОАЕ, Німеччина, Греція, Ізраїль та Чехія. Серед українських туристів близько 1,4 млн користувалися послугами вітчизняних туроператорів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...