ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поради відпочивальникам у Туреччині

Велика Епоха
Не слід порівнювати Туреччину з Грецією — ці країни не так давно воювали одна з одною. Фото із сайта teztour-moscow.ru
Не слід порівнювати Туреччину з Грецією — ці країни не так давно воювали одна з одною. Фото із сайта teztour-moscow.ru
Не слід фотографувати жінок у чорних накидках. Якщо ви хочете сфотографувати людину, неодмінно спитайте дозволу.

При вході в приватний будинок, а тим більше в мечеть, треба роззутись і залишити взуття біля входу. У багатолюдних мечетях можна покласти взуття в пакет і взяти із собою всередину. Крім того, відвідуючи мечеть, необхідно вдітись акуратно, не вдягати шорти, майки, міні-спідниці, поводитись тихо.

Вживання алкоголю на вулицях може викликати несхвалення.

Чайові давати не обов'язково, але за негласною традицією прийнято залишати офіціантам приблизно 10% від вартості замовлення. Носильникам дають на чай у межах одного долара. Таксистам зазвичай над ціну не платять.

Не слід порівнювати Туреччину з Грецією — ці країни не так давно воювали одна з одною. Не треба жартувати над Кемалем Ататюрком — хоча він і помер, з чуток, від неймовірного пияцтва, але для турків він залишається національним героєм номер один. Називати Стамбул Константинополем також не рекомендується (Константинополем називалася столиця Візантійської імперії, яку свого часу завоювали османи). Всім цим ви можете образити національні почуття турецьких громадян.

У ранг своєрідного ритуалу зведений у Туреччині (як і в багатьох інших арабських країнах) торг. Торгуються завжди і скрізь, при покупці чого завгодно. Сам процес торгу приносить задоволення як покупцям, так і продавцям. Тому вчіться торгуватися — ви зможете не лише значно збити ціну на потрібний вам товар, а й відкриєте для себе нове джерело позитивних емоцій. Головне — не сприймайте торг дуже серйозно, дивіться на нього як на гру. Пам'ятайте, що якість товарів — особливо, якщо ви купуєте їх на вулиці, — може бути не найкращою, хоча в будь-якому випадку вам спочатку скажуть ціну значно більшу за реальну вартість найякіснішого товару. Отже, будьте уважні.

Водопровідна вода, як правило, безпечна для пиття, але вона дуже хлорована. Тому краще користуватися питною водою, розфасованою у пляшках. Її можна купити в будь-якому місці, вона дешева і має добрий смак.

Найпопулярніший засіб транспортного зв'язку в межах Туреччини — автобус (правда, вони часто переповнені). Можна скористатися таксі, в яких завжди встановлені таксометри. Майте на увазі, що в нічний час (GECE) — з 24.00 до 6.00 діє подвійний тариф. У денний час — з 6.00 до 24.00 працюють також долмуші — маршрутні таксі — з фіксованою вартістю проїзду і зупинками в потрібних вам місцях. У невеликих містах типу Белека рух закінчується раніше, приблизно о 20.00. Якщо ви знаходитеся не на зупинці, достатньо підняти руку, щоб автобус або долмуш зупинився.

Джерело: