• Пам'ятка туристові: як правильно вибрати готель

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 19 березня 2008 року
Готель - важлива складова відпочинку. Щоб проживання в готелі не перетворилося на муку і постійні сварки з обслуговуючим персоналом і місцевими гідами, готель треба вміти вибирати. І спершу сам турист повинен ґрунтовно підготуватися. Вирішивши, скільки грошей можна витратити на готель, необхідно також визначитися з рядом вимог, обов'язкових для комфортного мешкання. Отже, які питання варто поставити представникам турфірм або менеджерам готелю, щоб не розчаруватися.

Скільки зірок і скільки коштує? Питання очевидне, але на нього варто звернути увагу. Дуже часто готелі роблять всілякі знижки з будь-якого приводу. Подорожчання номерів також можливе, наприклад, якщо в місті проходить велика подія або свято. Саме тому, навіть якщо турист знає звичайну ціну номера, не буде зайвим уточнити вартість номерів на період, який вас цікавить.

Яка система харчування? Більшість готелів у вартість номера включають сніданок - така система позначається буквами BB. Харчування в готелі двічі на день - це напівпансіон, позначається HB. Три рази на день - повний пансіон, FB. На пляжних курортах популярна система "все включено". Сніданок може бути континентальний (порційно сервірується на столі та зазвичай небагатий, досхочу наїсться таким сніданком удається рідко) або шведський стіл. Обід і вечеря може бути за меню або той самий шведський стіл.

Як виглядають номер і які є зручності? Тут не зайвим буде дізнатися, яка площа номера, чи є індивідуальний кондиціонер, чи є в номері міні-бар і холодильник і, якщо це принципово - в номері ванна або душ?

Які додаткові послуги є в готелі? Які розважальні та спортивні центри є на території готелю, і якими послугами можна скористатися безкоштовно? Є потреба платити, то за що та скільки? Чи є в готелі бар і ресторан, які години їхньої роботи?

Наскільки вдало розташований готель? "Гарне" розташування готелю поняття суб'єктивне. Комусь хочеться вийти з номера й опинитися на пляжі, а комусь - у самому центрі міста. Якщо мова йде про європейські столиці, варто дізнатися, чи далеко станція метро або автобусна зупинка. Комусь хочеться мати тихий готель у спокійному провулку, а комусь - на галасливій площі з виглядом на головну пам'ятку.

Як відбувається заселення? Чи велика відстань від аеропорту або вокзалу до готелю? Чи може приймаюча сторона замовити трансфер? Який час заселення і виселення. Останнє питання актуальне, якщо турист приїжджає в місто рано вранці, оскільки в більшості готелів заселення відбувається опівдні. Якщо в готелі є вільні номери, то нерідко менеджери готелю йдуть назустріч і дозволяють поселитися раніше. Інколи за цю послугу беруть від 30 до 50% від вартості номера. Те ж саме стосується виселення.

Питання дійсно треба вміти ставити. І не соромтеся трясти представників турфірм - забезпечувати вашу поїздку їхня робота. Проте самостійність теж не зашкодить. Наприклад, перед поїздкою краще обзавестися картою та уважно вивчити місцевість. Так, у деяких курортних містах поряд із кращими готелями проходить жвава траса й залізниця: хтось не зверне на це увагу, а комусь таке сусідство зіпсує відпочинок. У міських готелях, наприклад у Празі, під вікном можуть опинитися трамвайні колії. А в самому центрі Гельсінкі вже кілька років іде масштабне будівництво, що заважає спокійному життю постояльців більшості найкращих готелів Гельсінкі. Причому готелі вимушені знижувати ціни, а турфірми, користуючись моментом, пропонують вигідні номери, але про будівництво за вікном, яке йде з 7 ранку до 11 вечора, сказати "забувають".

Багато туристів бояться покладатися на буклети й розповіді туристичних менеджерів, які показують товар лицем. У такому разі допоможуть відгуки інших туристів - їх можна знайти на численних туристичних сайтах і форумах. Проте до відгуків варто ставитися уважно. Нерідко туристи, що побували в одному готелі приблизно в один і той самий час, пишуть абсолютно різні речі. Проте, зіставивши інформацію про готель із буклету з відгуком бувалих постояльців, ви, напевно, знайдете саме те, що потрібно.

Джерело: turne.com.ua

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...