• Відпочинок у Шрі-Ланці: що купити і як не стати жертвою обману

  • Карина Сафедінова | Велика Епоха
    Неділя, 28 жовтня 2012 року

З острова Шрі-Ланка ніхто не їде без знаменитого цейлонського чаю, визнаного кращим у світі. Крім того, тут можна омолодитися, відносно не дорого придбати дорогоцінні камені, прикраси, якісний одяг і багато іншого. Виникає питання, як при цьому ще заощадити і не стати жертвою обману.

Краща покупка — справжній цейлонський чай

Як свідчить давня приказка — «немає злого, щоб на добре не вийшло», саме так і сталося на острові. Шрі-Ланка до середини 19 століття постачала в країни Європи і Азії кавовий напій не кращої якості. Але з Європи на острів випадково завезли іржовий грибок, який за кілька років повністю знищив кущі кави. Колись квітучі плантації в горах Нувара Елії перетворилися на пустир. Потрібно було щось придумати, і вихід був знайдений.

Англійці завезли на Цейлон різні сорти чаю з Китаю та Індії. Виявилося, що китайський чай добре адаптувався до високогірних районів Нувара Елії, а індійський сорт чаю краще пристосувався до рівнин острова. У 1867 році в горах Нувара Елії посадили перші кущі чаю. Гори з пустельною землею виявилися ідеальним місцем для вирощування кращого в світі чаю. Завдяки співвідношенню вологості, висоти, температури і повільного зростання у високогірних умовах, цейлонський чай має ніжний смак і незвичайний аромат.

У зборі чаю теж є свої тонкощі — зривати потрібно два-три верхніх молодих нерозкритих листки, залишаючи нижні листки недоторканими. Збирають чай жінки-тамілки, вони виходять на плантацію з глибокими кошиками за спиною, однією рукою відщипують верхні листки, збираючи їх у жменю іншої руки, а потім спритно закидають чай у корзину. Один чайний кущ може давати чай протягом 40—50 років.

Зараз Шрі-Ланка займає перше місце в світі з експорту та третє — з виробництва чаю, забезпечуючи приблизно 25% світового попиту.

Інші покупки під час відпочинку на Шрі-Ланці

Шрі-Ланка по всьому світу славиться своїми ювелірними виробами і дорогоцінними каменями — сапфірами, аметистами, рубінами, аквамаринами, турмалінами, александритами, топазами і т.д. Якісні камені і прикраси коштують чимало, але все ж дешевше, ніж у нас. Купувати їх краще в спеціалізованих магазинах, не забудьте взяти чек і сертифікат. Дуже дешево коштують прості скельця, буває, що деякі працівники готелів навіть намагаються видати їх за коштовності і продати за ціною справжніх каменів.

У Саду спецій вам розкажуть, як і з яких рослин робляться різноманітні приправи, масла, креми, запропонують какао, трав'яний чай і навіть масаж. Але купувати там масла і спеції не варто, «багато туристів скаржилися, що провели півдня на плантації спецій, накупили за скажені гроші приправ, а потім із гіркотою побачили, що в місцевому супермаркеті все те ж саме коштує копійки», — попереджає Катерина на сайті Отзыв.ru.

Придивіться до недорогих, але якісних текстильних виробів. Тут виготовляють одяг для продажу в Америці, Англії, Франції, але за законом, близько 10—15% товару повинно продаватися на місцевому ринку. Жителі острова не можуть купити такий дорогий одяг, а знизити ціни забороняє утримувач торгового знаку. Тому місцеві торговці обрізають лейбли і продають товар відомих марок за ціною в 10—40 разів нижче. У Коломбо одним із найпопулярніших торгових центрів вважається House of Fashion. Тут величезний вибір одягу, спортивних товарів, товарів для дому, іграшок та іншого.

Ще з місцевих ремесел можна відзначити різьблення по дереву і слоновій кістці, виготовлення масок, батік, вироби з шкіри.

На ринках і в приватних магазинах дружелюбно торгуйтеся про ціну, її можна істотно знизити, якщо пощастить, сувенір із початковою ціною в 70 доларів можна купити за 10—15 доларів.

При відвідуванні ринку остерігайтеся кишенькових злодюжок. Будьте обережні з людьми, що пропонують купити щось у магазинах, такий посередник, може отримувати певний відсоток від вартості покупки, відповідно і ціна товару буде завищена на ту ж суму. Навіть водій таксі або тук-тука може мати свої відсотки, якщо заводить вас у магазин або крамницю.

Краще купувати товари в магазинах, де висять цінники, вони однакові і для місцевих жителів і для приїжджих. Основна помилка туристів — не дивитися на ціни, а питати, скільки коштує та чи інша річ, буває, що торговці продають товар за 1500 рупій, хоча для місцевих жителів його ціна 100 рупій.

Оздоровлення на острові Шрі-Ланка

Шрі-Ланка — це ще й центр аюрведи, давнього напряму медицини. Ароматерапія і аюрведи перевірені століттями як методи лікування. Вони знімають стрес, втому, підвищують опірність організму до хвороб, дають сильний омолоджувальний ефект.

Доктори за вашим пульсом визначають хвороби, призначають процедури і дієту. Процедури включають, в залежності від курсу лікування, голковколювання, масаж голови, обличчя, ніг, термомассаж, синхронний масаж. Застосовується Широдхара, це коли вам ллють на лоб теплу олію, щоб заспокоїти нерви, зняти стрес. На довершення влаштовують трав'яну сауну — ваше розслаблене масляне тіло кладуть у спеціальну дерев'яну бочку, щоб трав'яні пари відкрили всі пори і масло проникло всередину. Якщо хочете розслабитися — вам сюди!

Крім того, вам запропонують лікувальні та заспокійливі чаї, трав'яні ліки від усіх хвороб і без хімії. Втім, не поспішайте їх відразу купувати, а звірте ціни в аюрведичному центрі з цінами в аптеці, часто ціни в аптеці набагато дешевше. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...