• Активісти хочуть продавати продукти без жодної упаковки

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 червня 2014 року

Всі ми знаємо, що поліетиленові пакети в природі не розкладаються і шкодять екології нашої планети. А точніше, на їхнє розкладання може піти до 1000 років. Відпрацьованого пластику з роками стає все більше і більше. Але завдяки свідомим людям можна зробити світ трохи чистішим. Так, у Німеччині мають намір створити унікальний супермаркет, де повністю відмовляться від поліетиленових пакетів.

«Оригінальний і неупакований» (Original Unverpackt) — так називається нова концепція, або скажімо, відродження покупок без упаковки. Ініціатори цієї ідеї Сара Вольф і Мілена Глімбовські хочуть зробити революцію в області шопінгу в Німеччині та заснувати загальнонаціональну мережу супермаркетів без упаковки.

Завдяки багатим прихильникам такої ідеї, які фінансують цей проект, вони готові здійснити свою мрію.

Про своє бачення Сара і Мілена розповіли на сайті startnext.de:


• Коли ми йдемо за покупками, то набираємо багато гарних речей в яскравій упаковці. Але забуваємо, що до кінця дня ця упаковка потрапить у смітник.

• Кожен рік в одній лише Німеччині утворюється 16 млн тонн відходів від упаковки.

• Нам потрібна революція в сфері продажів. Ми повинні перейти від відхідної одноразової упаковки до неупакованої їжі і безвідходних продуктів, які доступні кожному.

• Цей проект покликаний послужити сигналом харчовій промисловості про те, що можливі й інші способи продажів. І ми як споживачі можемо купувати продукти таким способом, який нам подобається. Ми впевнені, що нинішній спосіб покупок — нежиттєздатний і шкодить навколишньому середовищу.

Як це працює?

Більшість продуктів будуть розподілені в об'ємних ємностях. Споживачі можуть принести свою власну тару, зайняти її в такому магазині або використовувати екологічно чисті паперові пакети.

Торгові марки будуть ретельно відбиратися. При цьому місцевому і регіональному виробництву буде віддаватися перевага.

На прилавках магазину будуть присутні органічні продукти, але більш дешеві, так щоб здійснювати покупки могли люди з різним розміром гаманця.

Передбачається, що приватним підприємцям і компаніям надаватиметься можливість відкрити новий магазин Original Unverpackt, придбавши франшизу.

Для Європи ця ідея вже не є новою. Торік магазин у Лондоні зі схожою назвою Unpackaged, на жаль, закрився. Однак є надія, що магазин Original Unverpackt, який скоро повинен відкритися в Берліні, працюватиме багато років і послужить для всього світу позитивним прикладом у тому, як можна берегти природу.


Читайте також:

Екологічні проблеми України

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...