• Екологи створили мапу чистих та брудних регіонів України

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 21 червня 2014 року

В Україні з кожним роком стан навколишнього середовища погіршується. Видання «АіФ»  з'ясувало, через що страждають регіони, і склало карту, яка показує їхній екологічний стан.

Екологічна карта України

Екологічна карта України. Ілюстрація: «АіФ»

За даними Міжнародного інституту природи, Україна лідирує в Європі за кількістю забруднень (за підсумованим показником забруднення повітря, ґрунту і води).

Найтяжче становище на сході України. Саме на цей регіон припадає дві третини всіх шкідливих викидів, оскільки тут зосереджено багато підприємств чорної металургії, енергетики та вугільної промисловості, зазначає еколог Віталій Межерій.

У Донбасі виробляється 23% всієї промислової продукції країни, зокрема, 85% всієї паливної, 23% хімічної та нафтохімічної, 37% металургійної і 18% виробництва електроенергії. Еколог вважає, що в результаті військових дій стан навколишнього середовища в Донецькій і Луганській областях тільки погіршиться.

На другому місці за рівнем забруднення екології — Наддніпрянщина — Дніпропетровська і Запорізька області, де сконцентровано 20% випуску промислової продукції.

За словами Межерія, тут діють 230 промислових підприємств. При цьому на один лише завод «Запоріжсталь» припадає більше половини шкідливих викидів у місті. Раніше «Велика Епоха» писала, що цей завод входить до десятки найбільших забруднювачів повітря України.

Видання «АіФ» пише, що Київ і область на багатьох екологічних картах України відзначають як «чисті», хоча екологи можуть з цим посперечатися.

Зокрема, Межерій каже, що головною проблемою столиці є автомобілі, кількість яких давно перевищила мільйон. Вихлопні гази становлять більше 80% забруднювальних речовин в цьому регіоні.

Відзначається, що в усьому світі міста, в яких є вихід до морів і океанів, — чистіші за інші. Зокрема, в Нью-Йорку екологічний фон завдяки океану нормальний. В Україні ж море не рятує від забруднення.

Еколог Віталій Межерій каже, що Одеська, Херсонська та Миколаївська області входять в зону високого забруднення. При цьому Одеса замикає трійку найбрудніших міст країни. Причина цього полягає у забрудненні, яке викликає порт, а також аміачні і нафтові термінали, які розташовані недалеко від міста.

Найбільш же чистим регіоном названа Західна Україна. Вона не раз потрапляла в рейтинги найбільш здорових регіонів України завдяки тому, що віддалена від промислових центрів.

Найбільшою ж проблемою жителів півночі України є Чорнобиль. До повного його очищення ще далеко, а новий саркофаг досі не побудований.


Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...