• Кримські студенти можуть отримати український диплом, якщо покажуть російський

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 17 червня 2014 року

Студенти, що навчалися у вишах Криму і бажають отримати диплом про освіту українського зразка, зможуть це зробити, повідомляє Кримська польова місія з прав людини.

Міністерство освіти і науки України направило ректорам кримських навчальних закладів прохання надати списки студентів, що бажають отримати українські дипломи. Однак кримські виші до цього не готові, відзначає Кримська польова місія.

Міністр освіти і науки України Інна Совсун зазначила, що на території Криму українські дипломи фізично отримати зараз неможливо. Університет для цього повинен надати список випускників у єдину державну базу з питань освіти та оплатити дипломи. «З оплатою ми б ще питання вирішили, та університети такі списки подавати не готові. Вони бояться, а деякі не хочуть», — сказала вона.

За її словами, для кримських випускників розроблено порядок видання українських дипломів. Для цього випускників просять спочатку отримати диплом російського зразка.

«Хоча ми, звичайно, не визнаємо окупації, але нам потрібен хоч якийсь документ, де вказано, що людина навчалася у виші, там зазначено перелік предметів і оцінки», — сказала Совсун.

Вона пояснила, що з дипломом російського зразка і додатком до нього потрібно приїхати в будь-який університет Херсонської області і показати їх там. Тоді цей університет зробить замовлення у Київ на виготовлення українського диплому.

Додаток виписується в цьому університеті в Херсоні, оцінки з російського диплома переносять в український.


Читайте також:

Через АТО вступна кампанія в українських вишах перенесена

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...