• У Харкові відкрилась виставка, що вселяє надію

  • П'ятниця, 13 червня 2014 року

13 червня в Харкові в Будинку Архітектора відкрилася Міжнародна художня виставка «Істина Доброта Терпіння». У різних містах, у різних країнах виставка здійснює схожий вплив на людей. Дуже багато із тих, хто відвідав виставку, сходилися в одному: картини випромінюють світло. Вони надихають і вселяють надію.

Представлений на виставці живопис зрозумілий кожній людині будь-якої нації тому, що підкреслює загальнолюдські принципи — істину, доброту, терпіння.

Протистояння добра і зла — головна тема, вічна і невичерпна. Але особливо актуальна в наші дні.

Звідки береться доброта? Художники, представлені на виставці, відповіли на це питання своїми роботами. Доброта є в кожному людському серці, тільки це джерело потрібно підживлювати, щоб не вичерпалося. І майстри пензля роблять це талановито і натхненно. Картини «Подарунок» Кетлін Джиліс, «Просвіщення» і «Схвильований піснею» Сяопін Чень — тому підтвердження.

Виставка наповнює глядача співчуттям, спокоєм і оптимізмом. Відступають гнів і смуток, забуваються біди і життєві негаразди. Про все це ми дізнаємося з книги відгуків: «Картини сприймаються не розумом, а встромлюються прямо в душу і залишаються там!». «Виставка дає надію на світле майбутнє». «Пішли, переповнені Вірою і Любов'ю!»

Ідея, що об’єднує

Принципи істина, доброта і терпіння, винесені в назву виставки і покладені в основу всіх живописних робіт, — це принципи давньої духовної практики Фалунь Дафа. Всі художники-учасники експозиції в різний час познайомилися з цією системою самовдосконалення, яка змінила їхній світогляд. Перед ними відкрилася нова реальність, вони стали передавати свої пізнання і відчуття через живопис. Так народилися картини «У гармонії», «Чистий лотос», «Виконання обітниць», «Хто я?» та інші.

Ідея ж підготувати виставку належить відомому скульптору і живописцю з Китаю Чжану Кунлуню. До зустрічі з Фалунь Дафа він, як і багато художників, шукали теми для своїх робіт, спираючись на почуття. Але все докорінно змінилося, варто було тільки доторкнутися до таїнств давнього вчення. Художник пояснює: «Тепер я знаходжу способи передати ті цінності, які пізнав в ході самовдосконалення».

На долю відомого скульптора і живописця випали серйозні випробування. За свою практику Фалунь Дафа професор Кунлунь в Китаї був ув’язнений на три роки. Відомо, що в Китаї з 1999 року прихильники Фалуньгун зазнають репресій. Чжан Кунлунь згадує: «Я пережив всі види тортур, включаючи електричні кийки. Саме тому я хочу викрити переслідування Фалуньгун https://www.epochtimes.com.ua/opinion/china/kytaj-12-rokiv-teroru-97335.html компартією Китаю».

Не можна мовчати

Не тільки професор Кунлунь, але багато з художників випробували на собі жорстокість репресій, що відбуваються в Китаї. Трагічні епізоди також лягли в основу картин. Але будь-яка картина, що б на ній не було зображено, залишає в душі надію і віру в краще майбутнє людства. Художники знаходять способи передати безкомпромісну мужність, стійкість, сильну волю. У книзі відгуків є такий запис:

«Роботи цих майстрів вчать нас тому, що не треба підкорятися диктатурам, які нав'язують нам у наших країнах, треба боротися, не боятися переслідувань і перешкод, вірити, що добро завжди буде перемагати, долати зло, і всі імперії, які зараз здаються сильними і непорушними, обов'язково зруйнуються, розпадуться, і весь світ спокійно будуватиме своє майбутнє, і ніколи не треба бути байдужим».

Виставка «Істина Доброта Терпіння» важлива тим, що нагадує людям: ми не повинні мовчати. Нам потрібно говорити про беззаконня — витягти на світ зло, аби його викрити. І відвідувачі виставки згодні з авторами робіт: «Про це треба розповідати скрізь і всім! Тому що це дуже потрібно людству...».

Виставка триватиме до 22 червня.

Адреса виставки: м. Харків, вул. Дарвіна, 9. Станція метро «Архітектора Бекетова». Тел.: (050) 351-25-44 . Час роботи: з 11.00 до 19.00. Вхід вільний.

Валерія Мірошко, для Великої Епохи


Читайте також:

У Києві відкрилася виставка живопису китайських в'язнів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...