• Одеситів вразила виставка «The Art of Zhen-Shan-Ren»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 30 жовтня 2013 року
У центральній галереї «Арт-Центр» Одеси пройшла Міжнародна художня виставка «The Art of Zhen-Shan-Ren» («Мистецтво Істини-Доброти-Терпіння»), яка здивувала відвідувачів як полотнами, так і закритою інформацією про реалії сучасного Китаю.

На відкритті були присутні багато місцевих ЗМІ, художники і любителі мистецтва. З кожним днем протягом тижня роботи виставки потік відвідувачів збільшувався і в останні дні великий зал галереї вже не міг вмістити всіх охочих, тому люди очікували своєї черги на вулиці.


Експозиція викликала багато відгуків у гостей. Одними з них був актор, режисер і майстер звукових спецефектів у кіно Леонід Анісімов, який прийшов зі своєю дружиною.

В інтерв'ю «Великій Епосі» він сказав, що виставка вразила його своєю реалістичністю і сміливістю авторів картин, і він ніяк не очікував, що таке зараз відбувається в Китаї.

Анісімов зазначив, що це відвідування для нього виявилося справжнім подарунком, і тепер йому потрібно буде протягом якогось часу «переварювати» всю отриману інформацію. На прощання він сфотографувався біля картини «Входячи в божественні сфери», яка сподобалася йому найбільше.

«Така просвітницька виставка. Ми ж усі закостенілі... Багато людей сидять вдома і нічого не знають. Якщо наших людей не розбурхувати, не прищеплювати їм культуру, то ви знаєте... Мій чоловік дуже різнобічна людина, багато чим захоплюється, і завдяки йому я багато що побачила. Ось і на цю кориснішу виставку він привів мене...», ― зазначила дружина Анісімова.

Леонид Анисимов на выставке истина доброта терпение

Леонід Анісімов біля вертикальної картини «Входячи в божественні сфери», де малюк бачить картину в інших просторах, у той час як його мама медитує. Фото: Ганна Жаворонкова/Велика Епоха

Микола, екстрасенс з Іллічівська з 40-річним стажем цілительства, прийшов на виставку зі своєю ученицею. Після того як він уважно послухав екскурсоводів, вирішив виміряти своїм кришталевим каменем енергетику картин. За його словами, вона виявилася дуже високою.

«Ця виставка дуже вражає і викликає серйозні переживання. Спочатку я думав, що це часи культурної революції, а виявилося, що це сучасний Китай ― [репресії] відбуваються зараз. Комуністична релігія ― це остання і найкривавіша на планеті релігія. Я її розглядаю як релігію. У свій час я три роки працював на цілині в Північному Казахстані, де займався наочною агітацією і вже тоді побачив, що скоро-скоро ця комуністична система розвалиться... Китай же ― це велика культура і те, що там зараз відбувається, ― це сумно... Людей судитимуть за вчинками», ― закінчив народний цілитель.

Художник-імпресіоніст із Франції також відкрив для себе новий Китай. Після перегляду експозиції він сказав «Великій Епосі»: «Тортури сьогодні?... Я розумію ― Мао Цзедун, Культурна революція, а якщо це сьогодні триває?.. Притому що ми носимо і купуємо все китайське. Живучи в Парижі і роз'їжджаючи по Флоренції, бачачи багатих туристів із Китаю, я думав що там непогано живуть... З художньої точки зору картина „Заклик від чистого серця“, де дівчинка під дощем тримає плакат „Убито за їхню віру“ ― просто приголомшлива ― диво мистецтва. Тут і живопис, і енергія, і політичні справи...».

Після закінчення екскурсії багато відвідувачів залишили у Книзі відгуків свої відгуки.

Нижче кілька із відгуків:

«Незрівнянна виставка, просвіщає людину, насичена добром, вірою, доброчесністю. Необхідна нашій молоді... Величезне спасибі і низький уклін! Картини світлі. Ніби сяють і розмовляють! Щиро ― редактор газети «Трибуна Народу»,
В. М. Меркулова

***

Прекрасна виставка, повний спектр емоцій, змушує багато про що задуматися, дає силу...
Дидикіна Л. Н.

***

Картини вражають реалістичністю зображення і технікою виконання, і навіть якщо залишити осторонь ідейний зміст, являють собою чудовий зразок сучасного мистецтва
Олена

***

Дуже дякую! Зі сльозами на очах я йду з вашої виставки. Розумію і душею і серцем, що чим більше добра ми зробимо в цьому житті, тим краще будемо жити, тим краще житимуть наші нащадки.
Валентина Ткачук

Нагадаємо, з 2005 року виставка побувала більш ніж в 50 країнах і 800 містах.
Підписатися:

Коментарі