ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австрії знайдено новий портрет Мазепи

Велика Епоха
В австрійських архівах знайшли невідомий раніше портрет гетьмана Івана Мазепи, де він зображений зі своєю похресницею Мотрею Кочубей. Картина написана в Ризі в 1890 році художником Шустовим, повідомляє Gazeta.ua.

Фото: blogs.ipress.ua
Фото: blogs.ipress.ua
Полотно у австрійців вже викупив один український колекціонер з Черкаської області. За даними журналу «Музеї України», цей антиквар створює власний приватний музей, де в майбутньому і виставить цю роботу.

«Портрет оригінальний і вже відреставрований. З нього зробили кілька копій, одну з яких передали в батуринський музей. Раніше це полотно було невідоме ні в науковому, ні в інформаційному обігу», ― зазначив головний редактор «Музеї України» Віктор Тригуб.

Він додав, що це зображення Мазепи є фантазією художника, так само як зображення і на 10-гривневій купюрі.

Згідно з історичними даними, 12-й Гетьман Війська Запорізького, будучи вже в 65-річному віці, закохався в дочку Василя Кочубея ― Мотрю, яку колись хрестив, і вступив з нею в «гріховний», за церковними канонами, зв'язок.

У свій час, коли гетьман перейшов на бік Карла XII ― противника Росії, Петро I наказав знищити всі офіційні портрети Мазепи. Нині збереглося кілька версій його вигляду, але всі вони дуже відрізняються один від одного. Зараз повна колекція картин із зображенням товариша-зрадника російського царя зберігається у закритому доступі в ФСБ РФ у Санкт-Петербурзі.