• З банківською таємницею у швейцарських банках покінчено?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 21 жовтня 2013 року

Швейцарія долучилась до боротьби з ухиленням від уплати податків, підписавши відповідну конвенцію Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Найбільша у світі офшорна зона зможе видавати імена клієнтів та інформацію про їхні рахунки для податкових перевірок відповідним органам тих держав, які також підписали конвенцію.

В даний момент країн, що підписали конвенцію про боротьбу з ухиленням від уплати податків, нараховується 58. В їхньому числі є Росія та більшість європейських держав.

Директор центру ОЕСР з податкової політики Паскаль Сент-Аман заявив, що прийнята конвенція «покладе кінець секретності банківських операцій» у Швейцарії та стане одним із «найбільш значних етапів» у міжнародній боротьбі з ухиленням від уплати податків, повідомляє Коммерсантъ.ua.

Раніше економічні аналітики відмічали, що США та Європа оголосили війну офшорним зонам. У березні цього року Кіпр заявив про те, що частину вкладів крупних вкладників буде стягнуто в якості податку. Експерти припускають, що на такі кроки влада країни пішла через тиск ЄС.

Раніше відповідні органи США звернулись до швейцарських банків з вимогою відкрити інформацію про частину їхніх клієнтів — громадян Америки. Швейцарська сторона надала таку інформацію, і на ряд американських багатіїв завели кримінальні справи — вони ухилялись від сплати податків, зберігаючи гроші за кордоном.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...