• Кожен третій українець потребує допомоги психіатра?

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 20 жовтня 2013 року

Допомоги психіатра потребує кожен третій українець, а звертається лише кожен двадцятий.

Про це сказала 15 жовтня головний позаштатний психіатр Міністерства охорони здоров'я України Ірина Пінчук, повідомляє «Укрінформ». 

За її словами під наглядом психіатрів перебуває 2,5% населення або близько 1 млн 200 тисяч осіб. Як сказала Пінчук, за даними епідеміологічного дослідження, проведеного в Україні у 2000 році, кожен третій українець потребує протягом свого життя допомоги фахівців-психіатрів.

Вона пояснила, що за визначенням ВООЗ, психічне здоров'я передбачає не тільки те, що у людини немає психічного розладу, але і вказує на рівень функціонування людини, її інтеграції в суспільство і якості життя.

Вона також розповіла, що з 1,2 млн чоловік, які перебувають під наглядом психіатрів, близько 70—75% хворіють на неврози, астенічні розлади, розлади поведінки. Ще у 10% — розумова відсталість, і у близько 18—20 % — важкі форми психічних хвороб, такі як шизофренія, біполярні афективні розлади і т.п.

Тим часом, як сказала Пінчук, кількість вперше виявлених випадків психічних розладів зменшилася в останні 5 років на 4%. У той же час, вона вважає, що це не говорить про зменшення таких випадків, а великою мірою пов'язано з тим, що багато людей просто не довіряють лікарям-психіатрам.

Вона сказала, що лише 25% людей з важкими формами психічних розладів звертаються до психіатрів.

Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...