ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Олімпійський вогонь у Росії згасав уже 4 рази

Велика Епоха
Чергова неприємність сталась в Росії з Олімпійським вогнем: один із символів Олімпіади, який запалили від сонячних променів, за кілька днів згасав 3 чи 4 рази.

Фото: Sochi2014/twitter
Фото: Sochi2014/twitter
Російські ЗМІ повідомляють, що ще під час репетиції передачі Олімпійського вогню один з факелів вдалось запалити не з першого разу. Наступного разу факел згас біля стін Кремля, коли його несла людина-легенда Шаварш Карапетян. Не знаючи, що за правилами вогонь у факелі потрібно відновлювати від того, який був переданий з Греції, колишній спортсмен попросив підпалити факел запальничкою охоронця, що стояв поблизу.

Відео цієї події одразу підхопила і розповсюдила компанія Zippo, підписуючи його як «Zippo рятує Олімпіаду».

Вдруге під час офіційної частини вогонь у факелі зник, коли факелоносець біг по Раушській набережній, втретє — на Мосфільмівській вулиці, і, судячи з фото, вчетверте — далі на тій же вулиці.

Раніше голова організаційного комітету Сочі-2014 Дмитро Чернишенко заявляв, що «він буде горіти і в сильний мороз, і за вітряної погоди, і навіть під водою».

Виготовляли факели на заводі «Красмаш». Повідомлялось також, що при їхній розробці головну увагу приділяли саме їхній надійності. Виготовлення 16 тисяч факелів обійшлись державі в 207 мільйонів рублів (приблизно 53 мільйони гривень). Важить кожен факел по 1,8 кг, має 95 см заввишки та 5,4 см завширшки.

Олімпійському вогню ще належить обійти всю Росію, промандрувавши через 2,9 тисяч населених пунктів і подолавши 65 тисяч кілометрів. Організатори обіцяють також, що вогонь піднімуть на Ельбрус, занурять на дно Байкалу та відправлять до космосу.

Закінчиться шлях Олімпійського вогню в Сочі на відкритті Олімпійських ігор. Отримали вогонь від сонячних променів в Греції 29 вересня за допомогою увігнутого дзеркала.

Неприємності з Олімпійськими факелами траплялися і раніше — перед літніми Олімпійськими іграми в Лондоні вогонь гаснув 3 рази, причому один з них — ще в Греції. А під час естафети Олімпійського вогню в Пекіні він загасав безліч разів у різних містах світу.