ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В США зупинили роботу держустанови

Велика Епоха
Адміністрація президента США сьогодні вночі віддала розпорядження про призупинення діяльності ряду держустанов через те, що конгресмени так і не прийняли законопроект федерального фінансування урядом у новому фінансовому році, який наступив сьогодні, 1 жовтня.

ФОТО Американка протестує 30 вересня 2013 року біля Капітолію у Вашингтоні, округ Колумбія, проти нездатності Конгресу і законодавців прийняти бюджет. Фото: Chip Somodevilla/Getty Images
ФОТО Американка протестує 30 вересня 2013 року біля Капітолію у Вашингтоні, округ Колумбія, проти нездатності Конгресу і законодавців прийняти бюджет. Фото: Chip Somodevilla/Getty Images
Вперше за останні 17 років роботу призупинили більшість урядових структур, за винятком стратегічно важливих, пов'язаних з національною та громадською безпекою. Закриті національні парки, припинені медичні дослідницькі проекти, в тому числі і NASA. Неоплачувана відпустка загрожує близько 1 млн держслужбовцям, повідомляє Reuters.

Якщо найближчим часом Конгрес не проголосує за новий законопроект фінансування, то зупинка роботи федеральних агентств може протривати не кілька днів, а тижнів. Поки що жодних ознак домовленості про підняття межі державного боргу до $16,7 трлн у сторін не з'явилося.

Президент США Барак Обама попередив, що «політична дисфункція в Капітолії» може поставити під загрозу відновлення економіки США, пише видання.

Напередодні Reuters і Ipsos провели опитування. Воно показало, що близько однієї чверті американців звинуватили б у припиненні роботи держустанов США республіканців, 14% ― Обаму і 5% ― демократів Конгресу. А 44% заявили, що в цій ситуації винні всі.

Нагадаємо, днями раніше нижня палата Конгресу США ухвалила законопроект, який передбачає фінансування федеральних держагентств з відстрочкою реалізації реформи охорони здоров'я. Обама вважає реформу охорони здоров'я однією з ключових завдань. Однак демократи сенату США відмовилися прийняти схвалений республіканцями проект бюджету. За документ проголосували 228 конгресменів, проти ― 201.