• Російські ЗМІ на день відключали ілюстрації

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 28 вересня 2013 року
Фотографа Дениса Синякова, який знімав акцію «Грінпіс» заарештували на два місяці. На знак протесту ряд російських ЗМІ відключили фотографії на своїх сайтах протягом 27 вересня.
На підтримку Дениса Синякова виступили Лента.ру, «Ехо Москви», ТБ «Дощ», Газета.ру, «Нова газета», «Сноб» і «Російська планета», пише «Дзеркало тижня».
Журналісти також опублікували відкритого листа до перших осіб країни. Редактори російських видань назвали факт припинення законних дій фотографа обурливим. «Переслідування за освітлення подій ― це удар по свободі слова й журналістському імунітету», ― наголошується у зверненні.
Співробітники ЗМІ також закликали російських депутатів дотримуватися законів РФ і не залишити ситуацію без уваги.
Нагадаємо, мирна акція протесту активістів «Грінпіс» пройшла на платформі «Прирозломна» у Печорському морі 18 вересня 2013 року. У результаті російська берегова охорона застосувала силу і заарештувала всіх учасників протесту (близько 30-ти чоловік). Серед них виявилися громадяни 18 країн: Росії, України, Польщі, Фінляндії, Туреччини, США, Канади, Італії, Франції, Швейцарії, Швеції, Данії, Великобританії, Бразилії, Аргентини, Нідерландів, Австралії та Нової Зеландії.
Слідчий комітет РФ порушив проти захисників навколишнього середовища кримінальну справу за «піратство»: активісти «Грінпіс» намагалися проникнути на російську нафтову платформу, щоб повісити банер. Зараз всі затримані утримуються в слідчому ізоляторі Мурманська.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...