ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Батько жив у лісі з чотирма дітьми багато років

Велика Епоха
Міліція знайшла під Києвом в Бориспільському районі сім'ю, яка жила в лісі 8 років. Батько і четверо дітей харчувалися ягодами і грибами, а будинком їхнім був курінь, повідомляє «Сегодня».

Курінь, в якому жив чоловік з дружиною і дітьми. Фото: Олег Терещенко/kp.ua
Курінь, в якому жив чоловік з дружиною і дітьми. Фото: Олег Терещенко/kp.ua
Дітей помітили грибники біля села Мала Олександрівка. Хлопці були товариськими і привели до куреня на узліссі.

Грибник Володимир сказав: «Ми жахнулися тому, що побачили! Чотири підлітки і їхній батько живуть в хатинці, яка збита з дощок і накрита клейонкою, сплять на килимках і старих матрацах». Коли грибники повернулися додому, то стали дзвонити в міліцію.

Після цього опергрупа співробітників обласної міліції та соцслужби Бориспільського району вирушила на пошуки.

Одна з соцпрацівниць розповіла виданню, що курінь у лісових заростях було знайти не просто. Там було троє хлопчиків — старшому дев'ять років, двом молодшим по три і чотири роки, і дівчинка семи років. Вона сказала, що вони не вміють читати і писати, до школи не ходили. Дрова збирають і допомагають татові.

За її словами, вони більш-менш охайно одягнені, хоча речі поношені. Діти їй сказали, що не голодні — їли грибний суп.

«Але все ж жили вони у важких умовах — ні помитися, ні попрати нормально не вийде. У курені була лише пічка, щоб приготувати їжу і обігрітися. Можна тільки здогадуватися, як вони жили взимку в лісі», — сказала соцпрацівниця виданню.

Глава сімейства, 55-річний Володимир, — родом з Хмельницької області. Він сказав міліції, що жив і працював у Шепетівці, але потім втратив роботу, паспорт і поїхав шукати кращого життя, і так і опинився в лісі під Києвом.

Коли його знайшли в лісі, він був гладко поголений. За його розповіддю, коли він переїхав, то познайомився з жінкою, яка і народила йому чотирьох дітей. Він сказав, що сам приймав у неї пологи, прямо в лісі. Але близько року тому жінка кинула його, залишивши чотирьох дітей на його піклування

Речник київської облміліції Микола Жукович сказав «Сьогодні», що дітей забрали представники соцслужб, а він сам залишився в лісі.

Володимир сказав соцпрацівникам, що сімейство харчувалося в основному ягодами і грибами, зібраними в лісі. А взимку продукти купували. Він заробляв на життя тим, що вирізав красиві статуетки і вироби з кори і дерева, після чого продавав їх на київських базарах. За літо заробляв певну суму, яку і використовував для купівлі продуктів взимку. За хлібом і продуктами Володимир їздив у село неподалік від їхнього місця проживання.

Соцпрацівники сказали, що Володимир хоче повернути дітей. Їх відвезли зараз до центру реабілітації. Лікарі оглянули хлопців, стан у них задовільний. З ними працюють психологи. Долею дітей далі будуть опікуватися соціальні служби у справах дітей, повідомляє видання.