ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЗМІ: На квартири одиноких пенсіонерів полюють

Велика Епоха
Приватні фірми соціальної допомоги беруть самотніх старих на довічне утримання, а потім ті таємничо вмирають, повідомляє в відеорепортажі ТСН.

Ветеран ВВВ йде в центрі Києва 1 травня 2013 р. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Ветеран ВВВ йде в центрі Києва 1 травня 2013 р. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Під приводом грошової допомоги такі фірми надсилають українським самотнім хворим людям похилого віку щомісячну матеріальну допомогу, а потім їхні квартири переходять організаціям, що про них «піклуються».

Наприклад, у такій пастці опинилася киянка, 87-річна Надія Яківна, яка померла нещодавно за нез'ясованих обставин. За словами сусідки бабусі, їй щось дали випити, коли вона поскаржилася на погане самопочуття. Після цього у неї закрутилася голова і вона невдовзі померла.

Раніше невідома фірма щомісяця присилала їй по 800 гривень, але пенсіонерка відправляла їх назад. Однак нічого не допомогло. Як з'ясувалося пізніше, на її квартиру було оформлено документи, і після смерті житло «опікуваної» на законних підставах перейшло до нових господарів.

Як з'ясували репортери ТСН, провернути подібну аферу виявилося дуже просто. Літнім людям або клієнтам потрібно лише звернутися в соціальний центр допомоги. Після оформлення договору організація починає щомісяця надсилати літній людині по 800 гривень і платити за комунальні послуги в обмін на квартиру.

У ТСН підрахували, що в столиці України таких самотніх старих 32 тисячі, а значить 32 тисячі квартир, які можна ось таким способом роздобути після смерті самотньої жертви.