ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні почали будувати завод з виробництва ядерного палива

Велика Епоха
У селищі Смоліне Кіровоградської області 9 вересня стартували роботи на будівельному майданчику заводу з виробництва ядерного палива. Про це сьогодні під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України заявив Едуард Ставицький.

Фото: Sean Gallup/Getty Image
Фото: Sean Gallup/Getty Image
Міністр енергетики та вугільної промисловості України переконаний, що будівництво такого підприємства стане «одним з найамбітніших проектів загальнонаціонального рівня», повідомляє прес-центр КМУ.

«Реалізація проекту дозволить нашій країні увійти до світового елітного клубу країн-виробників ядерного палива», — зазначив Ставицький.

Будівництво заводу по збагаченню урану планують завершити через два роки, а на повну потужність підприємство вийде до 2020 року. За розрахунками фахівців новий завод дозволить повністю забезпечити всі енергоблоки АЕС паливом українського виробництва.

Загальна вартість проекту розрахована на суму 2,36 млрд грн , плюс 1,1 млрд грн буде витрачено на купівлю технологій виробництва ядерного палива і 225,75 млн грн — на інфраструктуру селища Смоліне.

Нове російсько-українське підприємство ЗАТ «Завод з виробництва ядерного палива» було зареєстровано ще в грудні 2011 р. українським концерном «Ядерне паливо» і російським ВАТ «ТВЕЛ », яке постачає паливо для українських АЕС.

На противагу слід зазначити, що уряд Німеччини у 2012 році оголосив, що до 2022 року повністю відмовиться від атомної енергетики.

Нагадаємо, питання про будівництво в Україні заводу з виробництва ядерного палива було піднято ще в 2009 році екс-президентом країни Віктором Ющенком. Будівництво такого заводу, на думку влади, вирішила б проблему забезпечення атомних електростанцій України ядерним паливом на довгостроковий період, як повідомляла раніше Велика Епоха.