ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бажаючих створити колонію на Марсі набралось 200 тисяч

Велика Епоха
Більше 200 тисяч людей подали заявки на те, щоб покинути Землю і стати першими колонізаторами Марсу в 2023 році. Анкети від охочих підкорити Червону планету надійшли зі 140 країн світу. Прийом заявок закінчився 31 серпня 2013 року.

Марсіанська поверхня. Фото: НАСА
Марсіанська поверхня. Фото: НАСА
Подання заявки організатори робили платним, і розмір внеску відрізнявся в залежності від країни. Так, в США подати заявку коштувало 38 доларів. Таким чином збирають покрити частину витрат місії. Іншу частину будуть фінансувати за кошти, отримані від телебачення — колонізацію Марсу в 2023 році планують показувати у формі реаліті-шоу.

До 2015 року із претендентів відберуть 24 чоловік, яких будуть протягом семи років тренувати для 7-місячного космічного перельоту. За проектом, повернення колонізаторів на Землю не передбачається.

Після відбору кращих кандидатів до відправлення на Червону планету вони будуть працювати в повний робочий день в проекті Mars One. Їх навчатимуть надавати медичну допомогу, вчитимуть азам техніки, біології, механіки, стоматології та іншим навичкам, необхідним для самостійного життя на чужій планеті.

Ще по три місяці кожного року потенційні колоністи проводитимуть в приміщенні, в якому відтворені умови перебування на Марсі. Там вони матимуть 40-хвилинні сеанси зв’язку із зовнішнім світом. Час від часу їм влаштовуватимуться «надзвичайні ситуації».

Раніше на Марс відправлялись тільки безпілотні місії. Організатори ж проекту запевняють, що поселити людей на Червоній планеті реально. Відправка перших чотирьох людей коштуватиме 6 мільярдів доларів.

За задумом організаторів, колонізатори на Марсі створять свою цивілізацію з власними святами, традиціями та законами. З часом вони почнуть вирощувати на чужій планеті все необхідне для їхнього харчування.