• Плани щодо військового удару США по Сирії призупинені

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 10 вересня 2013 року
Президент США Барак Обама не впевнений щодо доцільності військової атаки по Сирії і чекає на рішення Конгресу.
Станом на п’ятницю 6 вересня 230 із 433 конгресменів не підтримували або схилялись до того, щоб не підтримати військову операцію в Сирії, яку США можуть провести у відповідь на застосування урядом Сирії хімічної зброї. Втім, сирійський президент Башар Асад називає такі звинувачення необґрунтованими. Перші голосування по цьому питанню в Конгресі пройдуть в середу 10 вересня, повідомляє BBC.
Дані соціологічних досліджень також свідчать про те, що багато американців висловлює занепокоєння щодо застосування сили в Сирії. Вони побоюються, що це втягне країну в затяжний військовий конфлікт.
Втім, президент США наголошує на тому, що на випадок застосування хімічної зброї потрібно реагувати.
«Це в інтересах нашої національної безпеки. Якщо ми можемо зробити це без військового удару, то я підтримаю це», — висловився Барак Обама в інтерв’ю ABC News.
Думки щодо того, як можна уникнути збройного конфлікту на Близькому Сході, висловив держсекретар США Джон Керрі. За його припущенням, США могли б відмовитись від удару по Сирії, якби її уряд представив всі свої запаси хімічної зброї під міжнародний нагляд, а потім знищив їх.
Таку ідею озвучив і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на зустрічі з сирійським колегою Валідом Муаллем. Крім того, російський дипломат закликав Сирію підтримати міжнародну конвенцію з протидії застосування хімічної зброї.
Втім, на можливість того, що Сирія відмовиться від хімічної зброї, Барак Обама дивиться скоріше скептично, зауваживши для каналу NBC News, що це не схоже на їхню тактику роботи в останні кілька років.
Президент Сирії Башар Асад закликає США не втручатись в конфлікт, попереджаючи, що настрої людей в цьому регіоні перебувають на «межі вибуху».
В протистоянні уряду та повстанців за останні кілька років в Сирії загинуло близько 100 тисяч чоловік. Лише в результаті застосування хімічної зброї 21 серпня цього року, яке викликало бурхливу реакцію міжнародного співтовариства, загинули 1429 осіб, в тому числі мирних жителів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...