• Діти Ірану навчаться перехоплювати безпілотники

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 20 серпня 2013 року
У шкільній програмі Ірану відбулися зміни. Тепер учні місцевих середніх шкіл будуть освоювати теорію і практику виявлення і перехоплення безпілотних літаків.
Новий предмет під назвою «Підготовка до оборони» буде введений в шкільну програму з 1 вересня 2013 року. Про це оголосив голова іранської напіввійськової міліції «Басідж», передає The National.
Причиною нововведення стало перехоплення ісламськими військовими декількох американських дронів, які вторгалися в іранський повітряний простір протягом останніх двох років. На думку генерал-майора Алі Фазлі, США використовує безпілотні літальні апарати, щоб збирати відомості про Іран.
«Розділ з відстеження і злому шпигунських дронів буде додано і в шкільні підручники», ― зазначив він, не вдаючись у подробиці методу «знешкодження» безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
Передбачається, що уроки будуть проводитися за комп'ютером з використанням відеоігри з моделювання.
Але деякі аналітики сумніваються, що Іран вводить нову дисципліну з метою виховання нового покоління кібер-воїнів.
«Як діти збираються збивати дрони ― з рогаток? Це пропаганда фізичних вправ. Основна їх ціль не навчити дітей збивати БПЛА, а промивати їм мозок, що Америка є вічним ворогом Ірану, і що світ з Америкою матиме для Ірану згубні наслідки», ― зазначив виданню ізраїльський викладач іранського походження Меїр Джаведанфар Міждисциплінарного центру в Герцлії.
Раніше, у суботу 17 серпня 2013 року, президент Іранської Республіки Хасан Роухані заявив, що має намір змінити зовнішню політику своєї країни.
«Ми не будемо вести зовнішню політику, викрикуючи гасла, ― сказав він. ― Ми будемо рішуче захищати наші національні інтереси, але це повинно бути зроблено належним чином, конкретно і раціонально».
У той же час новий помірний глава іракської держави запевнив, що має намір почати серйозні переговори із Заходом, щоб послабити напруженість з приводу спірної ядерної програми Тегерана.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...