• В Іраку підривають шиїтські автомобілі, 60 загиблих

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 29 липня 2013 року
В Іраку сьогодні вибухнули 17 замінованих автомобілів. У результаті загинули 55 людей, що стало найбільшою хвилею терактів, організованих у цьому році сунітськими повстанцями та прихильниками Аль-Каїди.

Як зазначає поліція і медичні місцеві джерела, сплановані атаки були зосереджені переважно на шиїтському півдні Іраку і в районах столиці, де проживають шиїти, передає Reuters.

Автомобілі вибухали на жвавих вулицях і багатолюдних ринках, що вказує на погіршення безпеки в країні.

Так, 10 осіб було вбито в місті Ель-Кут (за 150 км від південного сходу столиці), коли на автобусній станції вибухнули два заміновані автомобілі, повідомляє поліція.

Ще четверо були вбиті в результаті вибуху в місті Махмудія (приблизно за 30 км на південь від Багдада). Слідуючи далі на південь, в Ес-Самаві в результаті вибуху двох бомб загинуло ще двоє.

Решта вибухів сталася в районах Багдада, Садр-Сіті, Хабібії, Хуррії, Баакуби, Аль Шурта, Кадімії, Рісаля, Тобчі і Абу Дшира.

«Сьогоднішні теракти тісно пов'язані з нападом бойовиків Аль-Каїди на в'язницю Абу-Грейб минулого тижня, з якої втекли близько тисячі ув'язнених. Серед них були засуджені до смерті ватажки ісламістських терористичних груп», ― сказав Reuters головний представник Ради безпеки і оборони в іракському парламенті Хакім аль-Замілі.

Релігійна напруженість в іракських регіонах посилилася в результаті громадянської війни в сусідній Сирії, яка привернула до Іраку хвилю шиїтських і сунітських біженців. Вони здійснюють атаки один проти одного як в країні, так і за її межами.

Всього за липень цього року в Іраку в результаті нападу бойовиків загинули більше 810 осіб, а з початку поточного року ― майже 4000.
Підписатися:

Коментарі