• Обережно, заповідник! Штрафи за збір грибів зросли в рази

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 липня 2013 року

Кабмін підвищив штрафи за полювання і збір трав, ягід і грибів у заповідних зонах більш ніж у п'ять разів.

Так за незаконно зірваний один гриб у заповідниках тепер доведеться заплатити не 5, а 27 грн. За 1 кг ягід ― не 25, а 137 грн. За незаконно зрубане дерево ― не 1103, а 6066 грн.

Посилили штрафи і за браконьєрство. Зокрема, за незаконне вбивство лося мисливець заплатить 40 тис. грн, за лисицю ― 2,6 тис. грн, за зайця ― 938 грн, за фазана ― 939 грн, за сома ― 752 грн, за щуку ― 903 грн, повідомляє газета «Сегодня».

Штрафи підвищили і за в'їзд у заповідну зону без дозволу. Тепер браконьєри за це заплатять не 40, а 208 грн (на легковому авто), а на автобусі ― 286 грн.

На думку чиновників, таке посилення адміністративних заходів дозволить підвищити відповідальність людей за порушення правил перебування в природоохоронній зоні, сприятиме збереженню українських заповідників, а також поповнить фонд місцевих та державного бюджетів країни.

Нагадаємо, місяцем раніше в Криму і Хмельницькій області депутати ухвалили закон, що передбачає збір податку з грибників, травників, скотарів і любителів організованого туризму.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...