ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Англії затриманому українцю пред'явили нові звинувачення

Велика Епоха

Вчора у Великобританії українському аспіранту Павлу Лапшину пред'явили звинувачення у спробі здійснення терактів в трьох мечетях. За даними слідчих, українець купував батарейки, мобільні телефони, годинники та хімікати, щоб збирати саморобні вибухові пристрої, повідомляє Sky News.

В Англії затриманому українцю пред'явили нові звинувачення. Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
В Англії затриманому українцю пред'явили нові звинувачення. Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Залишки від саморобних вибухових пристроїв поліцейські виявили 21 червня біля мечеті в місті Уолсолл. Інший пристрій, що містить нігті, вибухнув 12 липня біля мечеті в місті Тіптон. Третій ― 18 червня у Вулверхемптоні, також поруч з мечеттю.

Лапшина затримали того ж дня, 18 липня, разом з передбачуваним спільником 22-річним Денисом Негребою з Харківського політехнічного інституту. Проте вчора другого відпустили. Тепер очікується, що Негреба виступить свідком у справі товариша.

Разом з тим Лапшині вчора пред'явили ще одне звинувачення у вбивстві 82-річного Мохаммеда Саліма. За даними слідства, мусульманин був зарізаний 29 квітня 2013 року за кілька метрів від свого будинку, коли повертався з мечеті.

Як зазначає The Daily Mail, 25-річний дніпропетровський аспірант Національної металургійної академії Павло Лапшин приїхав до Великобританії у квітні 2013 року, завдяки виграному конкурсу інженерних проектів. За словами батька, в Англії син повинен був стажуватися за фахом програміст і працювати у сфері машинобудування.