• Американський конгресмен закликає бойкотувати Олімпіаду в Сочі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 18 липня 2013 року
У Конгресі США на тлі подій навколо втікача, агента ЦРУ Едварда Сноудена, з'явилися заклики бойкотувати Олімпіаду в Сочі.
Така ініціатива прозвучала від сенатора республіканця Ліндсі Грем. На його думку, якщо Росія надасть цьому хлопцю політичний притулок, то президентові США Бараку Обамі варто розглянути питання участі американських спортсменів у зимових Олімпійських іграх у Сочі в 2014 році, пише газета «Хілл».  
Інші законодавці також запропонували Обамі «строго відреагувати», але не через бойкот Олімпіади.
«Є багато інших способів, як ми можемо вплинути на ситуацію. Але бойкот Олімпіади ― не дуже гарна ідея», ― сказав близький союзник Грема сенатор Джон Маккейн.
Вчора на брифінгу в Білому домі, прес-секретар Джей Карні заявив: «Наша позиція така: Сноуден повинен бути висланий і екстрадований до Сполучених Штатів для притягнення до суду».
А голова сенатського комітету із закордонних справ, сенатор Роберт Менендес підкреслив: якщо Росія надасть притулок Сноудену, це буде «прямою образою» Сполученим Штатам.
«Сноуден має доступ до дуже чутливої інформації, тому наша національна безпека перебуває під загрозою, ― сказав він. ― Якщо Росія дасть йому притулок, то ми повинні будемо переглянути наші відносини».
У свою чергу, Володимир Путін на прес-конференції в Читі висловив здивування з приводу офіційного запиту американського агента надати йому притулок у Росії.
«Як я розумію, Сноуден не ставить за мету все життя сидіти в Росії. Я не розумію, як він зважився на це, але це його вибір. Звичайно, міждержавні відносини набагато важливіші, ніж брудні чвари спецслужб, але, з іншого боку ― рішення Москви не повинні ґрунтуватися на позиціях інших держав. Ми ― незалежна країна, і у нас незалежна зовнішня політика», ― цитує Бі-бі-сі думку президента Росії.
Зазначимо, зараз Сноуден знаходиться в транзитній зоні аеропорту «Шереметьєво» у Москві, очікуючи відповіді від російської влади з приводу притулку.
Нагадаємо, колишній співробітник технічних служб ЦРУ 29-річний Сноуден оприлюднив секретну інформацію про діяльність розвідслужб США, після чого втік зі Штатів до Гонконгу, а пізніше опинився транзитом в Росії.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...