ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американський конгресмен закликає бойкотувати Олімпіаду в Сочі

Велика Епоха
У Конгресі США на тлі подій навколо втікача, агента ЦРУ Едварда Сноудена, з'явилися заклики бойкотувати Олімпіаду в Сочі.

Едвард Сноуден. Фото: Laura Poitras / Praxis Films
Едвард Сноуден. Фото: Laura Poitras / Praxis Films
Така ініціатива прозвучала від сенатора республіканця Ліндсі Грем. На його думку, якщо Росія надасть цьому хлопцю політичний притулок, то президентові США Бараку Обамі варто розглянути питання участі американських спортсменів у зимових Олімпійських іграх у Сочі в 2014 році, пише газета «Хілл».

Інші законодавці також запропонували Обамі «строго відреагувати», але не через бойкот Олімпіади.

«Є багато інших способів, як ми можемо вплинути на ситуацію. Але бойкот Олімпіади ― не дуже гарна ідея», ― сказав близький союзник Грема сенатор Джон Маккейн.

Вчора на брифінгу в Білому домі, прес-секретар Джей Карні заявив: «Наша позиція така: Сноуден повинен бути висланий і екстрадований до Сполучених Штатів для притягнення до суду».

А голова сенатського комітету із закордонних справ, сенатор Роберт Менендес підкреслив: якщо Росія надасть притулок Сноудену, це буде «прямою образою» Сполученим Штатам.

«Сноуден має доступ до дуже чутливої інформації, тому наша національна безпека перебуває під загрозою, ― сказав він. ― Якщо Росія дасть йому притулок, то ми повинні будемо переглянути наші відносини».

У свою чергу, Володимир Путін на прес-конференції в Читі висловив здивування з приводу офіційного запиту американського агента надати йому притулок у Росії.

«Як я розумію, Сноуден не ставить за мету все життя сидіти в Росії. Я не розумію, як він зважився на це, але це його вибір. Звичайно, міждержавні відносини набагато важливіші, ніж брудні чвари спецслужб, але, з іншого боку ― рішення Москви не повинні ґрунтуватися на позиціях інших держав. Ми ― незалежна країна, і у нас незалежна зовнішня політика», ― цитує Бі-бі-сі думку президента Росії.

Зазначимо, зараз Сноуден знаходиться в транзитній зоні аеропорту «Шереметьєво» у Москві, очікуючи відповіді від російської влади з приводу притулку.

Нагадаємо, колишній співробітник технічних служб ЦРУ 29-річний Сноуден оприлюднив секретну інформацію про діяльність розвідслужб США, після чого втік зі Штатів до Гонконгу, а пізніше опинився транзитом в Росії.