• MSCI позбавила Грецію статусу розвиненої країни

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 15 липня 2013 року

Міжнародна аналітична компанія MSCI перекласифікувала ринок Греції, знизивши її індекс з розвинених ринків до тих, що розвиваються, повідомляється в піврічному звіті агентства.

Греція не пройшла відбірковий турнір за кількома критеріями доступності ринку: цінними паперами запозичення і кредитування об'єктів, продажем цінних паперів товарів без покриття і оборотоздатності.

Учасники ринку відзначають, що перерахування сум та позабіржові угоди в натуральному вираженні, введені грецькою владою та Афінською фондовою біржею в 2008 році, мають настільки обмежувальний характер, що непридатні до використання на практиці. Крім того, тривала відсутність постійного стійкого кредитування, а також відсутність продажу цінних паперів товарів без покриття зробили грецький фондовий ринок несумісним зі стандартами інших розвинених фондових ринків.

Принаймні до листопада 2013 року індекси Греції будуть збігатися з індексами Марокко ― країни з ринком, що розвивається.

Поруч із Афінами були перекваліфіковані в статус «ринків що розвиваються» Катар і ОАЕ, чиї індекси також збігаються.

Як повідомляється у звіті, MSCI уважно стежить і за розвитком ситуації в Єгипті. Зокрема, за негативними подіями на валютному ринку. У найближчі місяці організація може розпочати консультації з громадськістю щодо потенційного виключення Єгипту з групи країн, що має розвинені ринки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...