• Директор ГлобалМані пояснив, чому у WebMoney проблеми

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 7 липня 2013 року

Проблеми у WebMoney виникли через те, що вони позиціонували себе як неплатіжну систему, але по суті були нею, каже Олександр Тютюн, генеральний директор платіжної системи ГлобалМані.

«Згідно з цивільним кодексом будь-яка людина може поступитися правом вимоги іншій людині — це все законно, але перетворити право вимоги на платіжний засіб не має права ніхто», — говорить Олександр Тютюн. За його словами, в конституції написано, що єдиним законним платіжним засобом на території цієї країни є національна валюта або еквіваленти, які були зареєстровані центральним банком.

Таким чином, для того, щоб нормально працювати, WebMoney в Україні потрібно зареєструватися як платіжній системі, каже Тютюн.

Генеральний директор ГлобалМані ділиться досвідом: отримати ліцензію його компанії було непросто. На її отримання подавали близько 60 разів. Отримуючи чергову відмову або заперечення з Нацбанку, керівництво компанії сідало і разом з юристами переписувало правила роботи. Зрештою, Нацбанк правила роботи ГлобалМані зареєстрував.

«Я розумію, що сьогоднішня влада зміниться на завтрашню. І щоб не прийшли і не зробили, як з WebMoney, ми робимо все згідно з європейськими нормами, правила прописуємо. Так, це погано, так незручно працювати — але такі є вимоги», — говорить Олександр Тютюн. За його словами, справа просто в дотриманні норм.

За словами старшого аналітика WebMoney Ольги Дубініної, компанія також кілька разів подавала на отримання ліцензії, але їхню заявку в Нацбанку не розглядали. А в тому, що система працює як неплатіжна, за цивільним законодавством, вона проблеми не бачить.

«У кожного своя версія існує, але я назву це непорозумінням. Я вважаю, що в законодавстві існує якась правова колізія. У нас є цивільний кодекс, який ніхто не відміняв, в рамках якого система працює вже 10 років», — каже Ольга Дубініна.

WebMoney постраждали через те, що намагалися робити все відкрито і хотіли зареєструватися — до тих, хто не подає на отримання ліцензії, в Нацбанку до пори до часу не звертають уваги, каже Тетяна Попова, голова правління Інтернет-асоціації України (ІНАУ).

«Я кажу весь час про те, що WebMoney постраждали насамперед від того, що вони не користувалися такими схемами, якими користуються інші платіжні системи, а легально зареєстрували тут компанію, легально укладали договори і зберігали гроші, які забезпечували емісію боргових зобов'язань в українському банку на депозиті. Ось від цього постраждали вони і постраждали їхні клієнти», — каже Тетяна Попова.

Те ж відзначав і Олександр Тютюн. Каже, що у регулювального органу така позиція, що той, хто не зареєструвався, може працювати, а той, хто хоче зареєструватися, зустрічається з труднощами. Незважаючи на те, що зауваження з приводу роботи WebMoney як неплатіжної системи можуть бути, влада не повинна була вилучати комп'ютери працівників компанії, вважає експерт.

«Суть така, що те, що зробили з ними — це бандитизм, а це вплинуло на ринок взагалі», — каже Олександр Тютюн. Після того, що сталося з WebMoney в платіжній системі ГлобалМані оборот впав на 30%.

«Хочеться, щоб в Україні був цивілізований ринок електронної комерції, зручні засоби платежу», — підсумував голова ГлобалМані.

Нагадаємо, 12 червня, Міністерство доходів і зборів України заблокувало рахунки WebMoney, на яких клієнти компанії тримали близько 60 мільйонів гривень.

Приводом для цього стало те, що WebMoney не погодила свої правила діяльності з Національним банком України, а також підозри Міндоходов і зборів про те, що серед клієнтів системи були особи, які намагаються приховати нелегальні фінансові операції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...