ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підприємці Білорусі вимагають вивести країну з Митного союзу

Велика Епоха
Білоруські підприємці з 1 липня загрожують вуличними протестами, відходом у вимушені відпустки і припиненням сплати податків. Вони також збираються ініціювати збір підписів під петицією до президента країни Олександра Лукашенка з вимогою вдосконалити техрегламент сертифікації товарів легкої промисловості. В іншому випадку бізнес-кола будуть домагатися виходу Білорусі з Митного союзу.

Фото: Stuart Miles/freedigitalphotos.net
Фото: Stuart Miles/freedigitalphotos.net
У Мінську з цього приводу сьогодні відбувся форум білоруських підприємців малого та середнього бізнесу. Бізнесмени закликали владу сісти за стіл переговорів з підприємницькими структурами «для вироблення оптимального рішення з метою недопущення ескалації конфлікту і напруженості», повідомляє портал «БелаПАН».

Голова мінської профспілки «Перспектива» Анатолій Шумчанка підкреслив виданню, що нинішні правила Митного союзу шкодять їхнім бізнес-інтересам і поставили під загрозу національний бізнес.

«Техрегламент зобов'язує кінцевого реалізатора, а також всіх підприємців пройти через дорогу процедуру сертифікації товарів легкої промисловості, щоб маркувати продукцію на ринок держав-членів МС єдиним знаком обігу. Документ набув чинності 1 липня 2012 року, перехід до його вимог визначений строком до 1 липня 2014 року. Однак у Білорусі, де підприємці звільнені від сертифікації, встановлено термін, протягом якого товари повинні бути сертифіковані до 1 липня 2013 року», ― зазначив Шумчанка.

Щоб врятувати свій бізнес, білоруські ПП склали резолюцію. В ній вони закликають керівництво Росії, Казахстану та Білорусі виключити підприємців, зайнятих роздрібною торгівлею, з числа тих, хто має проводити процедуру сертифікації.