ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сейсмологи Криму встановлять причину землетрусу в Кривому Розі

Велика Епоха
До Кривого Рогу сьогодні приїдуть кримські сейсмологи встановлювати причину землетрусу, який стався в ніч з 23 на 24 червня 2013 року.

На мапі позначені епіцентри землетрусів за 35 років: з 1963 до 1998 року. Ілюстрація: НАСА
На мапі позначені епіцентри землетрусів за 35 років: з 1963 до 1998 року. Ілюстрація: НАСА
Глава відділу сейсмології Інституту геофізики НАН Юрій Вольфман зазначив, що причина підземних поштовхів у Дніпропетровському регіоні може бути викликана підземними розробками корисних копалин.

«Деякі фахівці говорять про те, що причина сейсмічної активності в Кривому Розі викликана роботою підприємств гірничої промисловості. Але поки це тільки підозра. Після роботи групи, якою я керую, ми зможемо відповісти більш точно. Український щит за своєю будовою досить неоднорідний. Хоч цей регіон України і вважається відносно сейсмологічного безпечним, але раз на п'ять тисяч років тут можливі коливання до 7 балів. За оцінками різних експертів, пройшло саме стільки часу», ― цитує газета «Сегодня» коментар українського сейсмолога.

На думку інших експертів, землетрус в Кривому Розі мав природний характер, оскільки для техногенного він був занадто сильним.

«Поштовхи, які ми спостерігали за 100 км від Кривого Рогу, були досить потужними ― в районі 4 балів. Станції спостереження зафіксували рух земної кори в радіусі 500 км, з потужністю, яку можна порівняти з підземним вибухом малої атомної бомби», ― розповів ТСН сейсмолог Сергій Вербицький.

Українські фахівці також відзначили, що цей регіон сейсмонебезпечний, і землетрус може повторитися знову і досить скоро.

Нагадаємо, в ніч на 24 червня 2013 року в Кривому Розі в Дніпропетровській області України стався землетрус. Потужність поштовхів (недалеко від села Лозуватка) становила від 4 до 5 балів за шкалою Ріхтера. Пошкоджень комунікацій і будівель представники СЧС не зафіксували. У деяких будинках тільки обсипалася штукатурка, і пішов глибокими тріщинами асфальт.

За останні шість років це вже третій землетрус у Кривому Розі.