• Шкідливих фосфатів у пральних порошках поменшає

  • Понеділок, 24 червня 2013 року

Нова постанова Кабміну дозволить зменшити використання шкідливих для організму фосфатів у пральних порошках у 60—120 разів. Про це розповів Великій Епосі Денис Павловський, координатор проектів з хімічної безпеки ВЕГО «МАМА-86». Його коментар у повному обсязі наводимо нижче:

«12 червня 2013 року КМУ опублікував постанову Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 р. №717 „Про затвердження Технічного регламенту мийних засобів“.

Цією постановою передбачається, що загальний вміст фосфору в пральному порошку обмежується до 0,5 грам в рекомендованій кількості прального порошку для використання в основному циклі процесу прання у жорсткій воді в разі стандартного завантаження пральної машини, а також до 0,3 грам в стандартній дозі мийного засобу для використання в основному циклі миття для завантаження посудомийної машини столовим набором на 12 персон.

Ця постанова почне діяти з 12 грудня 2014 року для пральних порошків та з 1 січня 2017 року до засобів для посудомийних машин.

Доступною мовою це означає, що на сьогоднішній день на 1 прання в автоматичній машині витрачається в середньому 100—200 грам фосфатного прального порошку в залежності від об’єму білизни та жорсткості води. Такі фосфатні пральні порошки в Україні містять в середньому 30% фосфатів, тобто на 1 таке прання припадає 30—60 грам фосфатів, а постановою КМУ передбачено 0,5 грама.

Базуючись на простих арифметичних операціях, ми можемо порахувати, що постанова КМУ дозволяє зменшити кількість фосфатів у стічних водах у 60—120 разів, що є дуже суттєвим у зв’язку з тим, що 1 грам фосфатів призводить до утворення 5—10 кг синьо-зелених водоростей, які в спекотну пору розкладаючись виділяють у великих кількостях аміак, метан, сірководень, які знищують все живе у воді.

Щодо негативного впливу на людський організм, фосфатні домішки не лише підвищують проникнення поверхнево-активних речовин (ПАР) (які є одними з основних діючих речовин всіх без виключення пральних порошків) через шкіру в організм, але і збільшують накопичення цих речовин на волокнах тканини, що піддаються пранню.

Фосфати сприяють такому міцному зчепленню ПАР з тканиною, що навіть 10-ти кратне полоскання в гарячій воді не призводить до повного звільнення одягу від ПАР, і людина протягом 4-х діб наражається на небезпеку дерматологічних захворювань, порушення роботи внутрішніх органів: нирок, печінки, скелетних м’язів, порушення обміну речовин, загострення хронічних захворювань та появу нових.

Головним залишається те, як у майбутньому буде виконуватись ця постанова і як буде працювати механізм контролю, що буде здійснювати нагляд та перевірки такої продукції, адже саме від них залежатиме наше здоров’я та здоров’я наших нащадків».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...