• В київській лабораторії на гривнях знайшли хвороботворні бактерії

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 19 червня 2013 року

Газета «Вісті» зібрала 11 купюр національної валюти в різних громадських місцях Києва (ринках, магазинах, обмінних пунктах і ресторанах) і здала їх на аналіз до Інституту екологічної безпеки НАУ. Результат дослідження показав, що на гривнях були присутні безліч збудників різних захворювань.

Серед них - мікроорганізми, що провокують туберкульоз, пневмонію, сибірську виразку, гепатит, дизентерію, сальмонельоз та безліч грибкових захворювань, повідомляє видання.

Мікробіологічне дослідження купюр проводили кілька тижнів: з кожної банкноти брався змив і наносився на певні поверхні. За кілька днів на лабораторному посуді виростали грибки, бактерії та цвіль. Для кожного виду мікроорганізму термін дозрівання був різний.

«Ми очікували, що гроші виявляться брудними, але не настільки», ― зазначила завкафедрою інституту Катерина Гаркава.

Радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ зазначив «Вістям», що не здивований результатом аналізів.

«Для виробництва купюр використовують целюлозу і бавовну, які є ідеальним середовищем для розмноження мікроорганізмів. І чим більш стійка купюра до зносу, тим більше на ній бактерій. Уявіть, скільки їх на грошах, яким по 10 років», ― сказав він.

Однак у НБУ виданню заявили, що при виготовленні купюр використовують антисептики. У той же час відзначили, що вже вивчають міжнародний досвід знезараження купюр.

Наприклад, у банках США та ЄС процедура знезараження грошей стала нормою. Всі купюри там обробляють озоном, ультрафіолетовими променями і навіть нагрівають до високої температури.

Раніше подібні експерименти проводилися в США, Європі, Азії та в Росії. Їхні результати також вражали: на банкнотах національних валют були виявлені тисячі вірусних і небезпечних мікроорганізмів.

Оскільки гроші ― це річ, з якою стикається майже кожна людина, найпростіший спосіб, як убезпечити себе від вірусних хвороб ― мити руки після будь-якого контакту з грошима і не слинити пальці під час перерахунку готівки, радять медики.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...