• В Україні почнуть популяризувати інститут сім'ї

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 червня 2013 року

Рівень розлучення українців залишається доволі високим, а основною причиною експерти називають непідготовленість молодих пар до сімейного життя.

«Пік розлучень припадає на перші роки — від 3 місяців до 1,5 років, коли йде непорозуміння між чоловіком та жінкою, недовіра, нещирі відносини, труднощі, які виникають після одруження, фінансові труднощі», — говорить Руслан Колбаса, директор департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України. За словами експерта, на молоді пари припадає більшість розлучень.

«При аналізі ми бачимо, що головна підтримка має бути направлена на формування іміджу сім’ї, на підготовку молодих людей, які вступають в подружжя, оскільки існує дуже багато викликів, до яких вони не готові», — каже Руслан Колбаса.

За даними Держкомстату, в Україні в 2012 році було зареєстровано 278 тисяч шлюбів. Така кількість менша, ніж у попередні роки, тому що чимало українців намагається відкласти весілля до більш «сприятливого» на їхню думку, не високосного, року, пояснюють фахівці.

А от кількість розлучень, зареєстрованих минулоріч, становила майже 61% від кількості укладених шлюбів. Руслан Колбаса говорить, що в цьому є проблема, яку потрібно вирішувати.

«Дуже важливо, щоб на перших етапах, коли формується родина, формується молода сім’я було якомога менше розлучень, якомога менше у нас було одиноких матерів, які виховують самі дітей», — говорить експерт. За його словами, статистика показує, що дітям з неблагополучних та неповних сімей важко утворити свою нормальну родину, а ті, хто зазнавав знущання з боку батьків у дитинстві, поводяться так само зі своєю малечею.

Тому фахівці наголошують, що потрібно в Україні популяризувати інститут сім’ї, а також проводити підготовку подружжя до життя в шлюбі. А сімейним парам, в яких виникли проблеми, радять звертатись до сімейних психологів.

Раніше в Мінсоцполітики розробили цілу програму підтримки сім’ї, яка має бути реалізована до 2016 року. Така програма була затверджена Кабміном.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...