• Підсудних по «болотній справі» тримали за склом

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 червня 2013 року

У Москві розпочався розгляд «болотної справи», пов'язаної з мітингом в столиці Росії 6 травня 2012 року. Попереднє засідання проходить у Московському міському суді в закритому режимі.

На лаві підсудних постали 12 фігурантів «масових заворушень» і «нападу на поліцейських», повідомляє Лента.ру.

Трьох з них: Леоніда Ков'язіна, Володимира Акіменкова та Миколу Кавказького звинувачують в участі у заворушеннях. Ще одну активістку Марію Баронову ― в закликах до масових заворушень.

Всі підсудні знаходяться за скляним огородженням. Їхні інтереси представляють близько 30 адвокатів.

А в цей час перед будівлею суду йде пікет невідомих. Вони одягнені в костюми огірка та помідора і тримають в руках плакати з закликом: «Вимагаємо посадок».

Марія Баронова і 51-річний кандидат технічних наук Сергій Кривов, який був відповідальним за безпеку на мітингу, заявили відвод головуючої судді Наталії Нікішиної.

«Суддя зацікавлена в результаті справи, оскільки її наймач ― Володимир Путін», ― заявила Баронова. Всі інші підсудні також підтримали її клопотання.

Обвинувачені також хочуть клопотати про припинення цієї кримінальної справи або повернення її до прокуратури.

Всього по «болотній справі» проходить 30 осіб, серед яких є передбачувані «організатори».

«Найгучніша політична справа року», на думку опозиціонерів, тягнеться вже рівно рік. Слідство супроводжувалося обшуками й масовими затриманнями. У розслідуванні брали участь не тільки московські слідчі, а й слідчі з Калузької, Тверської, Вологодської, Рязанської, Смоленської, Ярославської та Брянської областей, відзначає видання.

Нагадаємо, за день до інавгурації Володимира Путіна, 6 травня 2012 року, на Болотній площі в Москві пройшла протестна хода «Марш мільйонів», узгоджена владою. Вона повинна була закінчитися мітингом. Однак акцію в мерії Москви не дозволили. У зв'язку з цим доступ на заплановане місце мітингу перекрили, що вилилося в сутички й зіткнення протестувальників з поліцією. В результаті було затримано більше 400 осіб, постраждало близько 70, з них 29 правоохоронців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...