ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Серед 183 депутатів, що оприлюднили свої доходи, - 44 мільйонери

Велика Епоха
З 444 депутатів Верховної Ради України VII скликання, лише 183 оприлюднили свої доходи за 2012 рік. Серед них 44 мільйонери, повідомляє портал громадського руху «ЧЕСНО».

У Верховній Раді виявилося 44 мільйонери. Фото: segodnya.ua
У Верховній Раді виявилося 44 мільйонери. Фото: segodnya.ua
Згідно з даними активістів руху, найбільший дохід у минулому році задекларував Сергій Тігіпко з Партії регіонів ― близько 41 млн грн. На другому місці ― лідер фракції «УДАР» Віталій Кличко з трохи більше 40 млн грн. На третьому ― регіонал Геннадій Бобов з 39,6 млн грн.

Серед фінансово успішних жінок виявилися Ірина Луценко з фракції «Батьківщина» (близько 22,5 млн грн), її колега Леся Оробець (понад 8,4 млн грн) та Оксана Калетник з КПУ (понад 6,9 млн грн).

Серед лідерів інших фракцій, після «УДАРУ» другу позицію в рейтингу зайняв лідер ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк ― близько 1,4 млн грн і третю ― Олег Тягнибок зі «Свободи» (понад 202 тис. грн).

Лідери фракцій Партії регіонів і КПУ (Олександр Єфремов і Петро Симоненко) свої доходи не оприлюднили. Втім, як їх не відкрили громадськості й інші 261 народних обранця (в основному з ПР і КПУ).

Як зазначає «ЧЕСНО», згідно з вимогами законодавства, парламентарії повинні публікувати свої майнові декларації в офіційному виданні ВР «Голос України», на веб-порталі українського парламенту або інших загальнодоступних джерелах, а також надавати цю інформацію за запитом журналістів.