ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жителів «хрущовок» будуть розселять у квартири з більшою площею

Велика Епоха

Під час реконструкції «хрущовських» кварталів, жителів цих будинків будуть розселяти в квартири більшої площі, повідомив УНН радник спікера ВР України з питань будівництва Ігор Лисов.

Жителів «хрущовок» будуть розселять у квартири з більшою площею. Фото: Kamelot/commons.wikimedia.org
Жителів «хрущовок» будуть розселять у квартири з більшою площею. Фото: Kamelot/commons.wikimedia.org
«У разі прийняття рішення про реконструкцію того чи іншого кварталу або будинку застарілої забудови, мешканців будуть розселяти або тимчасово переселяти у прилеглі будинки. Це українцям запропонують обирати самим. Але, незалежно від того, стоїть людина на квартирному обліку чи ні, житлоплоща повинна бути більшою, ніж у хрущовках», ― пояснив Лисов.

Але перед тим як почати процес розселення, депутати хочуть унести ряд змін до законодавства, щоб «максимально захистити» вимушених переселенців застарілого житла, зазначив радник спікера.

За його підрахунками, в Україні нині налічується понад 4 млн кв. м застарілого житла. Квадратура «хрущовок» така: кухня ― 6 кв. м, коридор ― 1,5 кв. м, туалет ― 2 кв. м. А в нових серіях, які будуватимуть, площа кухні ― 12 кв. м. За словами Лисова, до житлоплощі, на якій зараз люди живуть, буде додаватися коефіцієнт 1,2-1,3, пише УНН.

Нагадаємо, тижнем раніше голова КМДА Олександр Попов заявив, що масового запуску проектів з реконструкції або знесення «хрущовок» в найближчі два роки не буде.