ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Києві хочуть висаджувати тополі без пуху

Велика Епоха
В комунальному підприємстві «Київзеленбуд» розглядають питання висадки тополі без пуху, повідомляє київський портал «У місті» з посиланням на главу об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень столиці Михайла Царенка.

За його словами, багато городян скаржиться на пух від тополі під час цвітіння, проте зовсім відмовитися від цих дерев зеленбудівці не можуть, оскільки тополі добре очищують повітря. Тому фахівці зараз обговорюють долю «пухових» дерев.

«З цього приводу є кілька думок. Так, аллергики страждають, проте тополі добре очищують повітря: одна тополя в 20 разів ефективніша, ніж сосна, а це дуже важливо в умовах такого жвавого мегаполісу, як Київ. Питання це відкрите, і ми працюємо над ним. Є варіант висадки тополь, від яких немає пуху», ― висловив свою думку Царенко.

До того ж комунальні служби Києва постійно вживають заходи, щоб тополиного пуху в сезон цвітіння було якнайменше. Наприклад, обрізають крони дерев, що допомагає на 3 роки затримати вироблення пуху, передає газета «Сегодня» коментар Царенко.

Нині найбільше тополь посаджено у Солом'янському та Святошинському районах, а також на бульварах: Лесі Українки, Давидова, Вернадського, Лепсе.

Нагадаємо, у квітні «Київзеленбуд» висадив на Хрещатику 285 каштанів сорту «Бріоті», закуплених в одній італійській фірмі. Місцева влада на «символ Києва» виділила з бюджету значну суму грошей. Однак як показала експертиза, ці саджанці виявилися звичайними кінськими каштанами. Зараз доля фальшивих «Бріоті» вирішується.